Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám fejleszteni a...

Hogyan tudnám fejleszteni a kommunikációs készségem?

Figyelt kérdés

Sosem voltam ebben jó. Csendes introverált ember vagyok.

Egy jó ideje egyedül is élek távol a családtól és a barátoktól. A munkahelyen sem kell folyamatosan beszélni egyeztetni a kollegskkal. Magányos is vagyok. Feltűnt, hogy talán emiatt a kommunikációm romlott.

Mikor néha tudok találkozni a barátokkal akkor nagyon feltünő a különbség hogy ők milyen pontosan ki tudják fejezni magukat. Szépen fel tudják építeni a sztorijukat. Ezzel szemben én nagyon rosszul. Ők mind diplomás emberek, míg én nem. De mindenki okosnak és értelmesnek tart engem a munkahelyen. Az sem véletlen hogy nekem a barátaim mind diplomások. Sajnos nem volt anyagi lehetőségeim tovább tanulni anno. Most pedig félek már belevágni.

Hogyan tudnám fejleszteni a kommunikációm?

Ilyenre gondolok, hogy pl könyvek olvasásával? Vagy van direkt speciális könyv erre?

Esetleg valami más?

Köszönöm szépen hogy segítesz!

Boldog újévet! :)



2019. jan. 1. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Először önfejlesztő könyvek, videók, aztán gyakorlás élőben. Csak akkor fogsz változni, ha cselekszel is, nem pedig csak olvasol.


Esetleg keress rá a Tanulom magam, vagy a Sikerre hangolva videókra. De van Facebook csoportjuk is, az ottani tagok elég segítőkészek.

2019. jan. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amiket az előző hozzászóló írt, jók. Pluszban még:

1, Ne parázz!;

2, Tervezd meg előre, hogy mit szeretnél közölni, de ne ragaszkodj görcsösen hozzá, mert a helyzet úgyis változtatást igényel. Légy mobil a változásokra!;

3, Ne másnak, hanem magadnak felelj meg. Ne azt nézd, hogy ki diplomás, ki nem, hanem add önmagadat. A leírtak alapján van tudásod, akaratod az élethez.

4, Érdemes lenne vagy otthon a tükör előtt, vagy pár közelebbi személlyel párban gyakorolni a beszélgetést, mindegy, hogy miről, csak beszélgetés legyen;

5, Az önbizalmadat is próbáld erősíteni.

2019. jan. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a legfontosabb gyakorlatot mindig végzem (még ma is, kb 20 éve): ha valakivel beszélek, akkor megpróbálom kitalálni mire gondol. ez elég hatlkony módszer, mert ha ezt tudod, akkor nagyon javul a kommunikációd. Szoktam azzal is szórakozni, hogy a lehető legkevesebb szóvl fejezem ki a mondanivalómat. Mindig értették még mit akarok. A másik fontos dolog, hogyha van egy ilyen kérdés mint ez, akkor azon agyalj ha van rá időd. De ne feltétlen úgy hoyg fejben beszélsz, hanem csak érzékeled azt amire gondolsz, próbáld ne szavakban megfogalmazni, csak érezni a problémát. Meg próbálj mindenféle előítéeletek nélkül rágondolni (benne lenni) és akkor előbb-utóbb néhány hét vagy hónap múlva egyszer csak jön a megoldás. Én ilyeneket szoktam csinálni. A sikervideók inkább csak a személyiséged pumpálják, de abból nem biztos hogy megérzed abban neked mi a szereped. Ezek a kiabálós videók nem valóak introvertált embereknek.
2019. jan. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!