Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon mély depresszióval...

Nagyon mély depresszióval alkalmas lehetek programozói munkára?

Figyelt kérdés

2019. máj. 30. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Persze, hogyne. Mentális képességeket nem befolyásolja. Viszont azért kommunikálni kell és a feladathoz is hozzá kell fogni. Szerintem közelítsd meg inkább úgy a munkát hogy kezelteted a depressziódat. Menj el pszichológushoz. Nem építheted az életedet úgy hogy eleve behatárolod a depresszióval.
2019. máj. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Maga a betegség van neked? :( Akkor nem tudom... :( Mármint nyilván kezelhető, de kezelés nélkül nem tudom.



Viszont ha nagyon erős szomorúságot, reménytelenség érzetét, ilyesmiket érzel szinte folyamatosan (nem feltétlen a betegségben magában szenvedsz), akkor szerény véleményem és tapasztalataim szerint segít. Mint minden más is, amibe bele lehet mélyedni, ami kreatív, ami eltereli a figyelmedet, nem hagy máson gondolkozni.

2019. máj. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, mert zavarja a koncentrációt. Én csak tudom, programozó vagyok, és én is voltam depis.
2019. máj. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem semmilyen munkára.
2019. máj. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát kb. ezzel az utolsóval értek egyet. Ugyan arra képes vagyok, hogy bejárjak a szoftverfejlesztő céghez, de tényleges programozás nem megy :(


Sajnos a tudásom is kevés, de nagyon motiválatlan, illetve szomorú is vagyok. Semmi máshoz se értek, viszont ezt is kilátástalannak tartom, annak ellenére, hogy régebben akár tehetséges okos embernek gondoltak, és sokan azt gondolták, hogy képes lehetek erre a pályára :(

2019. máj. 30. 21:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem vesztesz sokat, én már rühellek a gép előtt ülni. Egy nappal tovább sem járnék be, ha nem kéne kuporgatni a pénzt. Amint találok egy élhető helyet, otthagyom ezt a sz@rt, és lowprofile üzemmódban kilábalok a depiből.
2019. máj. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pszichiátriai depresszióval nem tudnál programozást tanulni, aki komoly eset annak az is nehezére megy, hogy elolvasson egy bekezdést és összefoglalja, hogy miről szólt.

De ha csak rossz a kedved és motiválatlan vagy, akkor sikerülhet.

2019. máj. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is voltam hasonló helyzetben, de amikor nagyon súlyos lett, akkor már nem nagyon ment a munka. Alkalmasnak alkalmas vagy a munkára, de az aktuális állapottól függ, hogy el is tudod e végezni maradéktalanul a munkát. Mélyponton is rátudod magadat venni arra, hogy haladj, dolgozz, de nagyon más amikor nincs ilyen gondod.


Egy pörgősebb projektnél elég erős gyenge pont lehetsz és hamar kihullhatsz a csapatból emiatt.

2019. máj. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!