Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megteheti valaki azt, hogy...

Megteheti valaki azt, hogy ilyeneket mond (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

A történet annyi, hogy kimentünk a Városi Sportpályára, és beszélgettünk. Néha igazán hangosak voltunk, ezért a lelátó másik oldaláról odajött hozzánk egy lány. Azt mondta, hogy fogjuk be, mert "különben beleverik a fejünket a betonba" szó szerint. A barátnőm mondta,hogy oké, én meg azt motyogtam, hogy "egyetértek". Én az az ember vagyok, aki a baráti társaságán kívül nagyon gyáva. A motyogásomból azt értette ki, hogy "ennyit értek" és visszakérdezett, hogy "ki ér ennyit?" Én újra megismételtem azt, hogy "egyetértek" csak hangosabban. Utána visszament a három társához. Pár perccel később valamit ordibáltak (egymásnak, nem nekünk)és odajöttek hozzánk. Egy másik csaj meg nekem támadott ugyanazzal a kérdéssel mint a barátnője: "ki ér ennyit?" Én normálisan elmondtam nekik, hogy azt mondtam, hogy "egyetértek". Erre a csaj rávágta, hogy a hangfelvételen az volt, hogy "ennyit értek".

Utána megint megfenyegettek, hogy még egy hangos szó, és "szétverik a fejünket", aztán visszaültek. Tíz perccel később indultunk volna haza, viszont a kijárat arra volt amerre ők voltak. Semmi kedvünk nem volt hallgatni a beszólogatásukat, ezért körbementünk. Hozzájuk odament az egyik osztálytársunk (aki a másod unokatestvérem) ők pedig átordítottak a pályán, hogy "nem harapunk". Mi kimentünk a pályáról és elindultunk haza, ők pedig egy ideig követtek. Nemrég rám írt Gmail-en barátnőm, hogy a rokonom(legyen... Laci) megkérdezte tőle Messengeren, hogy "Féltek?" Mondtam barátnőmnek, hogy írjon neki. És most azt várom, hogy megírja neki, amit én üzenek a rokonomnak (nem használom a közösségi oldalaimat).


Hát az első az, hogy fenyegetőztek.

A második, hogy a belegyezésünk nélkül a törvény szerint nem készíthettek volna felvételt.

A harmadik az, hogy rögtön fenyegetőzve jöttek oda, pedig ha szépen megkérnek akkor is halkabbak leszünk.


Lehet, hogy hangosak voltunk, de attól nem kellene rögtön fenyegetőzni, nem?


2019. máj. 31. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre annyit tudok mondani, hogy tanuld meg megvédeni magad, millió és egy ilyen szóváltás van az ember életében, nem kell reszketni, mint a nyárfalevél.
2019. máj. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem teheti, de megteszi. Próbáld magad túltenni a történteken, ez így kívülről csak egy kis kakaskodásnak meg erőfitogtatásnak hangzik, bármilyen következmény nélkül. Te nem fogsz ezzel a rendőrségre menni, mert nem tudod bizonyítani, ő pedig valószínűleg nem csinált semmilyen hangfelvételt, csak ürügyként használta a kötekedéshez. Látta, hogy beszólhat, mert megijedtetek, és kihasználta az alkalmat. Nem kell adni alájuk a lovat a válaszolgatással hogy féltek-e vagy sem.
2019. máj. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hülye pcsák, hagyd a fenébe. Ameddig nem lesz komolyabb baj amúgy se nagyon tudtok lépni semmit.

Ne foglalkozz az ilyenekkel, csak menőznek. Ha komolyabb baj lesz, esetleg szólj egy felnőtnek, addig meg elég ha elkerülöd őket.

Most komolyan, az "ennyit értek" még a szövegkörnyezetbe sem illett bele...

Legközelebb ha a barátnőd válaszol, inkább csak bólogass, vagy érthetően válaszolj (bármilyen esetben ha valaki belétek köt). Félreértésekből hatalmas bajok lehetnek. Egyik fiú osztálytársamat hatodikban megverte egy tizedikes, mert azt hitte az ő dezodorját használta. Pedig a srác csak megnézte, hogy "jé, nekem is ilyen van" csak ezt a másik nem hallotta, csak azt látta, hogy elvette.

Tudod hogy van ez, a tuskók nem értik, csak ha egyszerűen, félreérthetetlenül fogalmazol... ;)

2019. máj. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Normális országban, pl. Kanadában, ahol én élek, aki így fenyegetőzik, arra ráhívhatod a rendőrt, be is viszik, és magyarázkodhat a bíróságon. Magyarországon sajnos tök normális az ilyesmi, még akkor is, ha tulajdonképpen ott is tilos. A magyarok nagy részének magától értetődik, hogy ha valami zavarja, akkor rögtön erőszakkal fenyegetőzik, vagy kérdés nélkül üt. A rendőrség meg csak a vállát vonogatja. Aztán csodálkoznak, hogy folyton eldurvul minden, és lehet menni helyszínelni.
2019. máj. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1#: Nem féltünk, de nem akartunk tőlük semmit, csak azt, hogy békén hagyjanak.

2# :Nem szokásom lovakat osztogatni :D, viszont az a srác rokonom, csak megérti, hogy nem mondtam semmi olyat.

3# :Van egy olyan érzésem, hogy amikor a csaj azt hallotta, hogy "ennyit értek" akkor valószínűleg arra gondolt, hogy ők annyit érnek, hogy minket piszkáljanak, szépen szólva.

2019. máj. 31. 19:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Legközelebb talán megpróbálhatnátok normális is viselkedni, hogy ne tőletek zengjen az egész stadion!
2019. máj. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mégha van olyan is, ami nem túl kedves, de ez mindegy.

Várnék még válaszokat, hogy ki mit gondol a történtekről.

2019. jún. 3. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!