Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményétek az önbírásko...

Mi a véleményétek az önbíráskodásokról, az önjelölt "szuperhősökről"?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy feltűnne egy olyan ember, aki a bűnözőket (a súlyosabb bűnözőket) a saját maga módján "intézné el", nem várná meg, míg az igazságszolgáltatás kezei közé kerülnének. Az illető kilétét senki nem ismerné, csak annyit lehetne tudni, hogy csak azokat bántaná, akik valamilyen súlyosabb törvénytelenséget követtek el (megerőszakolás, gyilkosság, stb). Ti elítélnétek az ilyen embert?
2019. jún. 1. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Dexter,te vagy az?
2019. jún. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, csak eszembe jutott ez a kérdés, és gondoltam felteszem. :)
2019. jún. 1. 14:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem. Szerintem rendes nagyon.
2019. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem szadizmusból csinálja, hanem igazságérzet vezérli akkor szerintem a többséget nem zavarja. Egy normális világban hatékony büntetés-végrehajtással persze nincs ilyenre szükség, de szegényebb országokban gyakran van ilyesmire példa. A baj az, hogy sokszor ölnek meg ártatlanokat és önkényes az egész. Mexikóban pl. volt olyan nemrég, hogy megtámadtak egy rendőrséget és akik bent voltak elfogva élve elégették őket, mert azt hitték emberrablók. Később kiderült, hogy ártatlanok voltak.
2019. jún. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha ölne, azt nem csipáznám.
2019. jún. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Volt ilyen alakulat, a Tomcat által vezetett Tolvajkergetők. Néztem a sorozataikat és akkor azt éreztem, hogy teljesen korrekten csinálják, és ha jól működne a rendszer, és nem lenne benne hiba és abszurditás, akkor nem kéne ilyen csapatoknak lennie. Szóval nem ítélném el, ha én is egyetértenék az elkövetővel és látnám, hogy a rendőrök töketlenkednek.
2019. jún. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Death Note sztoriját írtad le.
2019. jún. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem, nagy szükség lenne egy ilyen emberre mert a rendőrség meg törvény a bűnözőket védi
2019. aug. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A személyes elbírálás hibás eszköz, ugyanis az árzatlanság vélelmével szembe megy, ezenkívül a személyes érzelmek akarva akaratlan torzítják az ítélő képességet
2020. jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!