Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha életem során mindig Intp...

Ha életem során mindig Intp lettem a teszten, de az intelligenciám miatt nem érzem magam annak, akkor ettől függetlenül lehetek Intp ami nem olyan intelligens?

Figyelt kérdés

Vannak átlagos vagy átlag alatti intellektussal rendelkező intp-k, vagy nem mivel az NT -intellectual és kizárja egymást a kettő?


Vannak jó területeim, de a logikám gyenge. Nincs ,,éles eszem".


2019. jún. 5. 17:51
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Az MBTI-nek kb. semmi köze nincs az intelligenciához. Azt mutatja meg, hogy hogyan dolgozod fel az információkat, hogyan gondolkozol, hogyan reagálsz. Tehát lehetsz INTP akkor is, ha nem olyan magas az IQ-d.

Erre jó példa az, hogy ugyanúgy INTP karakter pl. Albert Einstein, de Csillag Patrik is a Spongya Bob-ból (aki, mint tudjuk, nem a legélesebb kés a fiókban).

Az is gyakori tévhit szokott lenni, hogy a Feelerek buták, holott sokszor intelligensebbek egyes Thinkereknél.

Persze az INTJ-k és az INTP-k között gyakoriak az intelligens emberek, ez tény. De ehhez nagyban hozzájárul, hogy szeretnek mindennek nagyon utánajárni, beleásni magukat egy témába. Ismerek személyesen olyan INTP-t, akit gyerekkorunkban nem tartottam valami okosnak, az iskolában sosem volt kiemelkedő, de annyit tanult, hogy végül jó egyetemre jutott be. Akkor jöttem rá, hogy mennyire megvan a magához való esze, amikor jobban megismertem, és mivel állandóan mindennek utánanéz, imád mindenhez érteni, csak úgy ontja magából a random tudást/információmorzsákat, nagyon tájékozott, sokszor tiszta h_lyének érzem magam mellette. :D Pedig az iskolai tantárgyak közül is csak a reál tárgyakhoz értett, más területen tényleg nem kiemelkedő. Szóval ez nem ennyire egyszerű, hogy INTP=okos emberek, infp=buták...

2021. jan. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!