Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak még más emberek rajtam...

Vannak még más emberek rajtam kívül, akik arra a megállapításra jutottak, hogy nem találnak értelmet, örömet a hagyományos értelemben vett utazásban, nyaralásban?

Figyelt kérdés
Apukám világ életében utált utazni és ezt még gyermekkoromban soha nem értettem aztán ahogy felnőttem kicsit ráéreztem, hogy miért. Az emberek egész évben kuporgatnak, hogy elvigyék a családot egy-két hétre egy bizonyos helyre, ahol többszázezer forintot hagynak ott. Kifizetnek egy csomó pénzt a szállásért, ahová jóformán csak aludni mennek. Megnézik a leglátványosabb helyeket, amelyek zsúfolásig van tele az emberekkel, így igazából az élvezetből is veszítenek. Elméletileg pihenni mennek de a szervezés, pakolás, gyerekekre való extra figyelés, mozgás valójában rengeteg stresszel jár együtt. Nem tudtam megfogalmazni, hogy miért, de egyszerűen úgy éreztem, hogy nekem ilyen feltételek mellett nem éri meg, mert nem tesz hozzám többet. Aztán lassan kialakítottam az utazási szokásaimat úgy, hogy úgy érezzem, hogy érdemes világot látni és tanulni belőle. Ti mit gondoltok erről?
2019. jún. 9. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok (és voltam mindig is), csak egyelőre még nem tartok ott anyagiak/idő tekintetében, hogy bárhová is el tudjak utazni. Gyerekkoromban is a halálom volt, mikor hónapokon keresztül szétsz#pattak az iskolában és egyetlen vágyam volt, hogy végre vége legyen és otthon pihenhessek, olvashassak, tévézhessek nyugodtan. Ehelyett jött az ész nélküli pakolás, a szüleim üvöltözése, amiért valamit elfelejtettem berakni, szétültem a s#ggem a kocsiban, aztán megint jött az üvöltözés, amiért 5 óra ülés után pisilnem kellett. A nyaraláson is max éjszaka pihentünk, egész nap rohangálni kellett, mert ugye 1 hét alatt kell megnézni egy komplett országot turisták millióit kerülgetve a 40 fokban, ha már egyszer eljött az ember.
2019. jún. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Engem leginkább az frusztrál ebben az egészben, hogy mindamellett, amit leírtál, általában azért utaznak el akár több száz kilométert az emberek, hogy ugyanazt csinálják, amit otthon is. Városban sétálgatni, fagyizni, étteremben vacsorázni, szelfiket készíteni, nagyjából ennyit látok mások nyaralásából, de itthon ugyanezt teszik hétvégente, csak ugye más környezetben.

Ha már az ember ennyi pénzt és energiát áldoz egy nyaralásra, akkor az legyen alapjaiban más, mint a megszokott hétvégi elfoglaltságok. Bizony baromi sok stresszel jár, néha én sem értem mások hogy élvezik, míg én feszengek minden miatt.

2019. jún. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Élmény

Ki kell szakadni a mókuskerékből

Otthon nem tudok az Eiffel torony mellett fagyizni

Meg a Niagara vízesést se láthatom

2019. jún. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:
Ilyen feltételek mellett (tömeg, gyerekek, dögmeleg) nekem se érné meg. Én inkább túrázni szeretek, azt is ősszel amikor már nincs nagyon meleg és nincs annyi ember/gyerek, mert már elkezdődött a suli és lejárt a szabiszezon. Jólesően lefáraszt, szép táj, friss levegő, csend. De ilyen strandos-nézelődős nyaralásra akkor se mennék ha ingyen lenne.
2019. jún. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk mondjuk a nyaralás inkább azért volt más, mert olyankor nem kell házimunkát végezni. Mi sosem mentünk úgy időre, mint ti. Általában nem nagyon veszekedtünk és amíg kicsik voltunk (14 év alatt), csak Magyarországon belül utaztunk gyerekbarát helyre és általában mindig ugyanoda próbáltunk menni, mint előző évben, mert gyerekekkel az egyszerűbb.
2019. jún. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!