Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Fakultáció mennyivel másabb...

Fakultáció mennyivel másabb mint egy "hagyományos" tanóra?

Figyelt kérdés

(Ha emeltre készít fel)

Kevesebben vannak gondolom ugye? Ugyanugy kapnak jegyeket? Felelnek, dolgozatot irnak? Miben mas?



2019. márc. 26. 18:25
 1/5 A kérdező kommentje:
Es nalatok hany fonek kell lennie hogy induljon fakt?
2019. márc. 26. 18:25
 2/5 anonim ***** válasza:

Általában 10 fő körül indul, sokkal többen nem is szoktak lenni.

Tantárgy- és persze tanárfüggő, milyenek az órák, de általában részletesebben veszik az anyagot, mélyebben belemerülnek a tárgyba.

Írnak dolgozatot és jegyeket is kapnak, de ezt nem kötelező nézni majd érettségin se, ha nem azt választod az általnáos óra helyett, viszont meg van rá a lehetőséged, hogy ha mondjuk nyelvi fakultáción vagy, annak a faktnak az év végi jegyeit jeleníted meg a bizonyítványban sima nyelvi táegy helyett.

2019. márc. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk azt hiszem 8 fő volt a minimum.

Az órák ugyan olyanok mint a sima órák, felelések, dolgozatok stb.

2019. márc. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanolyan volt, mint egy rendes tanóra, csak abban különbözött, hogy más osztályokból is voltak jelen emberek. Én emelt németre jártam és még többen is voltunk ott, mint az alap németes csoportban, emelt biosz faktra meg még többen is jártak összesen, mint amennyi a mi egész osztálylétszámunk volt (mert egy másik osztállyal összevonva tartották nekünk a faktokat).

És szerintem olyan minimum 8-10 jelentkezőtől indítanak egy faktot, legalábbis egy barátnőm emelt fizikára járt és az egész évfolyamból jelentkeztek kb 10-en, aztán 12. végére szinte mindenki átment más faktoktra és a végén 3 vagy 4 embernek tartott a tanár faktot :D Szerintem ha rögtön a legelején kb. 4-5 jelentkező van, még nem valószínű, hogy elindítják egyáltalán.

2019. márc. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez egy hasonló kérdéshez írt válaszom. Szerintem ide is passzol. :)


Én töri fakton voltam; 11.-ben nem tudom miért, de mi a sima törire jártunk a nem faktosokkal és volt külön faktos töri heti 2x, amikor teljesen mást vettünk (zászlótan, pecséttan, stb) egy másik tanárral; a sima törin írtuk a dogákat, a faktoson egy nagy dogát írtunk év végén, ami duplán számított.



Ez a biosz faktosokkal is így volt akkor. Jártak hozzánk, dogákat írtak, biosz faktos órákra jártak tanítás után, ahol egy vizsga volt év végén.



Fizikafakt dettó.



Idegennyelvi fakt dettó, de ott a faktos külön örákon folyamatosan írtak dogákat.



12-ben végig csak a faktos tanárral voltunk törin. Töri órán a nem faktosok és a faktosok külön lettek választva, illetve azokon túl volt 1-2 külön törink hetente. Írtunk dolgozatokat, kaptunk jegyeket.


**


KIEGÉSZÍTÉS


Kevesebben vannak gondolom ugye? Igen


Miben mas? Az anyagot részletesebben vettük.

2019. márc. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!