Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért várja el a társadalom,...

Miért várja el a társadalom, hogy mindenki ugyanazt a sablon életet élje?

Figyelt kérdés

Szerezz párt

Házasodj

Csinálj gyereket

Csaljon a párod legalább egyszer

Legyenek anyagi gondjaid

Legyel kéttségbeesve a korod miatt,ha elmúlsz 40

Özvegyülj meg

És viszlát


Ezen megy minden. Ha bármelyik pont is hibádzik,már ítélkeznek?

Miért kell mindenkinek ugyanazt az életet szánni? Miért vetik meg az emberek ha mondjuk valaki nem akar gyereket hanem a párjával utazgatna,meg élvezné az életet? A saját fülemmel hallottam h a 4gyerekes anyuka azt mondta erre hogy az olyan léhűtőknek akik egesz életükben csak szórakozni akarnak minek élnek egyáltalan a világon?

Miért? Miért bűn ha valaki nem azt az életet választja?

Ha valaki nem akar párt,le van írva

Ha 30évesen nincs gyerek,le van írva

Nincsenek anyagi gondjai?

Hat milyen jogon mikor én is szenvedek??

Ez megy mióta világ a világ

Éld az életed úgy ahogy elötted mindenki más

Miért működünk így?


2019. jún. 12. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%

Nem várja el senki, ha ilyenen gondolkozol és akkor TE magad vagy a sablon! Sosem éltem sablonos életet, a kutya nem foglalkozott vele.

Le kell s zarni. Ennyi

2019. jún. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
64%
Sajnos tenyleg így van. Én is tapasztaltam ezt. Sok ember "szenved" a tarsadalmi elvárásoktól.De én azt gondolom nalunk Magyarorszagon ilyenek főkent az emberek, hogy mindig itelkeznek.
2019. jún. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Mert ők arra vágynak, és olyan kis szűklátókörűek, hogy megijeszti őket, ha valaki másképp tud boldog lenni, mint ők.
2019. jún. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha mindenki sablon szerint él, akkor mindenki "jobbban irányítható", tudják milyen reklámra fogékonyak az emberek, milyen vágyak mentén lehet illuzorikus reményeket kelteni stb.
2019. jún. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1# nem hiszem h én találnám ki

Nem hiszem h nincs olyan ember akit ha eljön az idő és se feleségs,se gyerek,ne kapna LEGALABB EGY olyan beszólást h mikor lesz már neki?

Miért? Mert elmúltál 20 éves és KELL hogy legyen párod és lassan gyereked is

Szóval ne játszd itt a vagányt. Lehet h te burokban vagy antiszociálisan élsz,de bizony a társadalom elvárásokat támaszt a tagjai felé

2019. jún. 12. 10:31
 6/13 anonim válasza:
100%
Ez igy van. Mikor lediplomaztam munka mellett es vallalkozasba kezdtem 30 evesen megkaptam hogy ez szep es jó de inkabb mat gyerek kene nekem. Mióta van egy lanyom merséklődött ez. Most az esküvő es kistesó temaval piszkalnak.
2019. jún. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

25 éves elmúltam már, nincs párom. Munka mellett tanulok és egyébként sem érzem úgy, hogy jelenleg jó lenne egy pár - se testileg, se lelkileg, sehogyan sem.

Ha később meg is bánom ezt a döntésemet, én dolgom, csakis az enyém.

Amúgy nincs is jelölt, valószínűleg a kisugárzásom se olyan egyébként.


A lényeg a kérdés szempontjából:

Főleg kollégáktól kapom meg állandóan, de néhány családtagtól, ismerőstől is, hogy mikor lesz párod, ideje már, miért nem ismerkedsz, itt és emitt tudnál ismerkedni.

Mikor lesz férjed és gyereked, már itt az ideje egy gyereknek; meg fogod bánni....

Csak az elmúlt héten 3 eset előfordult.

2019. jún. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez így van. Számomra zavaró ez a sok elvárás, főleg, hogy dolgozni kell évtizedeket, közben nehezen tudunk foglalkozni azzal, amivel szeretnénk. - márpedig számomra az élet erről szólna. Azt csinálni, amit szeretek. Csak ugye ez nem kivitelezhető, éppen ezért gondolkodom alternatív megoldásokban.
2019. jún. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem végtelenül szomorú, ha valaki bármilyen szintű megfelelési kényszerben él mások felé és nem mer önmaga lenni csak azért, mert mások leszólják érte. Ez egy igazán csekény ára a szabaságnak szerintem, mégis miért hatna midnenféle random emberek véleménye az életminőségemre?

Én egyáltalán nem úgy élek, ahogy azt "elvárnák", nincs a szokásos lista a kezemben, amiről pipálgatnom kellene a dolgokat, nem érdekelnek a szokásos mérföldkövek, nem lesz gyerekem, pedig harmincas nő vagyok stb stb. A társadalmi nyomást meg nem igazán érzem, mert őszintén nem érdekel, ha ez valakinek nem tetszik. Kevés ember fontos számomra annyira, hogy számítson a véleménye, velük pedig hasonló az értékrendünk.

2019. jún. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek nagy része már csak ilyen, szeretik beleütni az orrukat olyan dolgokba, amikhez semmi közük.

De még a családtagoknak se sok közük van hozzá, mégis azok is gyakran okoskodnak.

Valószínű unatkoznak vagy irigyek, vagy csak egyszerűen szeretnék azt látni, hogy te is éld azt az unalmas sablonéletet, amit ők.

Meg se kell hallani az ilyen véleményeket, engem sem érdekel mások véleménye.

Illetve esetleg csak bizonyos embereké, akiknek adok valamiért a szavukra, vagy felnézek rájuk valamiért, de ez eléggé ritka /sajnos/.

De amúgy én sem értem, hogy miért másokkal foglalkoznak, amikor a saját életükben is lenne mit bőven helyretenni...

2019. jún. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!