Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nők régebben is naponta...

A nők régebben is naponta sminkelték magukat?

Figyelt kérdés

Néztem magyar retró videókat a 70-es 80-as évekből és nekem úgy tűnt hogy a nők alig voltak sminkelve. Akkoriban a smink nem volt a mindennapok része? Csak kitüntetett alkalmakkor sminkeltek, mint ünnepek, esküvő, buli?


Hogy volt ez akkoriban?



2019. jún. 15. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
A nők túlnyomó része most is csak alkalmakkor sminkel. Legalábbis én, az összes kolléganőm és barátnőm is így van ezzel.
2019. jún. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A 80-as években pont, hogy az erős smink volt a divat, legalábbis a fiatalok körében. Erős, színes rúzsok, dús szemöldök, csillámok, pirosítók, tupírozott, melírozott hajköltemények, hatalmas fülbevalókkal. Az iskolában, ahová jártam, mindig ki voltak bukva a tanárok a lányok sminkjétől meg körömlakkjától.

Ha beírod google-ba, hogy 80's make up, kapsz bőven találatot.

2019. jún. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én most sem sminkelek naponta. sőt szinte soha
2019. jún. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
En sem. Nincs penzem sminklemosora. A regi meg ki lett dobva,lejart a szavazossaga.
2019. jún. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Az anyáink generációjában jóval kevésbé volt jelen a "hiperfeminitás", ami mára sajnos egyre inkább teret nyer, pláne a közösségi média miatt. Persze lehet írni hogy "oo hát én sosem sminkelek" (személy szerint én sem) de nagy átlagokról beszélünk, nem pedig személyes tapasztalatokról. Átlagokat pedig talán könnyebb kimutatni abból, hogy hány sminkgyarto cég létezett 20,30,40 éve, és hány létezik ma; mekkorák voltak a bevételeik régen és mekkorák ma, stb..

Nem lehet nem látni a hatalmas ugrást a régi és a mai állapotok között.

2019. jún. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

# 5: Nagyobb profit nem csak abból adódhat, hogy többen használnak valamit, hanem abból is, hogy

-ugyanakkora célközönség vásárol, de több terméket

-drágábbak a termékek.

Én inkább ezt a tendenciát látom érvényesülni... Tényleg a tág környezetemben körülnézve, mindenféle korosztályban, nagyon-nagyon kevesen vannak, akik naponta sminkelik magukat.

2019. jún. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb nő a környezetemben nem nagyon sminkel. Munkahelyen hárman vagyunk lányok, egyiünk egyaltalan nem szokott, a másik max szempillaspirál és néha rúzs (most szült, otthonra szerintem nem sminkel), és én vagyok az, aki minden nap festi magát (szem, rúzs). Szerintem sokan használnak nagyon natúr, minimál sminket, ilyen melegben meg inkább azt sem.
2019. jún. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ma sem a mindennapok része a smink.

Lehet hogy vannak akiknek igen, de emiatt általánosítani erős túlzás...

2019. jún. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

# 6 válaszomat kiegészíteném azzal, hogy nekem lényegesen több sminkkellékem van, mint anyámnak volt ennyi idős korában, de ez nem azt jelenti, hogy rendszeresen használom is! Anyámnak volt kb. 2 szemhéjpúdere meg két rúzsa, egy szemceruzája, meg egy púdere... (tudom, mert kamaszként az övéből "lopkodtam" :D )

Nekem van vagy ötféle paletta (egymáshoz illő színkombinációkkal), három-négyféle rúzs és szájfény, legalább három szempillaspirál, tus, szemceruzák, többféle árnyalatú alapozó, korrektor, púder...

És ugyanúgy csak alkalmanként sminkelek, csak akkor tudatosabban, az aktuális alkalomhoz/ruhához/hangulathoz illően.

2019. jún. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

100 éve is sminkeltek, de azelőtt is bőven. És azért tudjuk, milyen volt az akkori smink, mert nem csak ünnepre tették fel. Manapság is más egy nude, egy nappali, egy alkalmi smink.


Az meg, hogy a vasfüggöny mögé mi jutott be, nem mérvadó.

2019. jún. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!