Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted Hitler megérdemelte...

Szerinted Hitler megérdemelte volna hogy felvegyék a bécsi Művészeti Akadémiára vagy nem mert egy tehetségtelen alak volt aki nem értett a művészethez?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom még szoba festőnek is pocsék volt.


Ezek a festményei:


[link]


Meg is indokolhatod.



2019. jún. 17. 14:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
.... Lehet egyáltalán ilyenről véleménye valakinek, aki nem műkritikus?
2019. jún. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Annyira nem festett pocsék képeket, de maga a művésziség hiányzott belőle. Inkább csak visszaadta, kissé lélektelenül a látottakat, főleg épületeket.
2019. jún. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Nekem tetszenek a festményei, szerintem simán bekerülhetett volna.

Ha másképp alakult volna a történelem, talán most festőként emlékeznénk rá, és nem diktátorként.

2019. jún. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem lett volna ott helye. Így sem rosszak a festményei. Képzeld el, mennyit fejlődött volna, ha hozzáértő tanítja!

Nem szólva arról, hogy alakult volna a történelem, ha festőként kiteljesedik, és nem politizál.

2019. jún. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

Ez van, ha valaki belterjes közösségbe akar bekerülni. Az egyiket ünneplik, a másikat középszerűnek tartják. Mindig a tehetség lenne a döntő, vagy pedig a kapcsolatok és az iskolázottság, az aktuális trendnek való megfelelés, esetleg az életút, vagy a PR? Van Gogh ismeretlen volt a haláláig, amíg a felesége körbe nem küldte az élettörténetét az újságoknak és megszervezett pár kiállítást.

Hitler is elismert festő lett halálában, egy vízfestménye ma is 150e eurót ér. Ha elfogadjuk, hogy a felvételi bizottságnak igaza van és ő egy középszerű festő, akkor ez igaz lehet bármelyik ismert festőre, akit később felkaptak. Ilyen érveléssel pedig érdemes lett volna a felvételre, hisz a tehetség kisebb részben a műből áll, nagyobb részben az ismertségből.

2019. jún. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%

Mondjuk én hobbiból "művészkedem", de értem, miért nem vették fel az Akadémiára. Nézd meg az épületeket a festményein, nincs bennük se stílus, sem kreativitás, de még csak nem is élethűek. Nekem az első gondolatom az volt róla, hogy olyan, mintha vonalzóval húzgálta volna ki őket. Van, aki kreatív, de nincsenek meg a megfelelő technikai képességei hogy kihozza magából a maximumot és van, aki hiába vágja a technikai fortályokat, nem tud mit kezdeni vele, személytelen, élettelen dolgokat fest. Hitler az utóbbi volt. Taníthattak volna neki akármit, akkor sem lett volna jó festő.

A vízfestményei szerintem a neve miatt mennek manapság amennyiért mennek, nem a tehetsége miatt :)

2019. jún. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Nem volt sosem szobafestő.
2019. jún. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

"A vízfestményei szerintem a neve miatt mennek manapság amennyiért mennek, nem a tehetsége miatt"


Ez teljesen igaz, de szerinted mennyien hajbókoltak a tehetsége előtt, amikor hatalmon volt? Ha valaki nagyon ismert, akkor a keze alatt szinte minden arannyá válik. Innentől tök mindegy, hogyan húzta a vonalakat vagy mennyire volt kreatív, annak fogják tartani egy belterjes közösségben, akik egymást licitálják felül azt illetően, hogy ki a jobb műkritikus. Lefogadom, hogy akik anno Hitler festményeit éltették, ma nem mernék őt tehetségesnek nevezni, hiszen megváltozott a széljárás. Mindig ennek a függvénye, hogy kit tartanak tehetségesnek és kit nem.

2019. jún. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
Nálam tehetségesebb.
2019. jún. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
35%
Nehéz megmondani, nekem nem tetszenek ezek a kékek, de a véleményem nyilván szubjektív.
2019. jún. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!