Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted Hitler megérdemelte...

Szerinted Hitler megérdemelte volna hogy felvegyék a bécsi Művészeti Akadémiára vagy nem mert egy tehetségtelen alak volt aki nem értett a művészethez?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom még szoba festőnek is pocsék volt.


Ezek a festményei:


[link]


Meg is indokolhatod.



2019. jún. 17. 14:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
41%

Én ezt nem vitatom 8-as, csak nem ez volt a kérdés :D

Műszaki egyetemre sem vesznek fel, ha még a szorzótáblát se tudod felmondani.

Tök jogosan nem vették fel Hitlert, mert egyáltalán nem volt érzéke a festéshez, csak "bemagolta" a technikákat. Egy ilyen szintre konkrétan bárki el tud jutni egy minimális gyakorlással. Sőt, egy Bob Ros videóval még tovább is...

2019. jún. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
22%

* Ross

Elnézést, nem bírtam elnézni :D

2019. jún. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
45%
Ez kivan forgatva, féligazság. Osho is azt mondta 1970-ben Hitler festményeiről, hogy rémálmaid lennének, ha látnád őket. Biztonsággal mondta Indíában, de még M.O.-is biztonsággal mondhatta volna 1970-ben hazánkban. Az internetnek köszönhetően ma már minden után percek alatt utána lehet járni, nem érdemes hülyeségeket kijelenteni. A felvételin azt a választ kapta neki inkább építésznek kellene lennie. Legalábbis ezt állítja az önéletrajzában a Harcom c. remekműben.
2019. jún. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
78%
Meglátta a szépséget a világban, próbálta megörökíteni. Szépek a festményei, de ne sugallnak semmit. Szép épületek, tájak, nő, kutyák , viágok...Nagyon tehetséges volt, egy nagy mester, sokat taníthatott volna neki.
2019. jún. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ez nézőpont kérdése.

Mivel itt a művészeti tehetségéről van szó, és nem pedig a politikájáról, így azt mondom, hogy igen, megérdemelte volna. Azért gondolom így mert érzéke az volt a művészethez, érdekelte őt és a tudása is meg volt hozzá, illetve rengeteget foglalkozott vele.

Amúgy festőnek jelentkezett oda, ahhoz elvileg nem volt tehetsége, de rajzoláshoz igen, és ezért az építészet felé hajlott, amihez viszont nem volt végzettsége, szóval ezért nem került be.

Laikusként szerintem jól festett, de ezek szerint nem elég jól, hogy festő legyen.

Amiket írtam azt, pedig arról a Hitlerről írtam, aki anno 1907-ben jelentkezett az Akadémiára, és nem arról, aki diktátor volt, még mielőtt valaki Hitler fanatikusnak gondolna, és lenácizna.

2019. jún. 18. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem:


1. Képei alapján nem volt tehetségtelen, de kétségtelenül nem illeszkedett a korszak modern képzőművészetről alkotott elképzelésébe.

Jó illusztrátor lehetett volna, vagy alkalmazott grafikus, de az akkori korszellem szerint nem festőművész.


2. Bizonyára korlátozott számban vehettek fel akkor is hallgatókat és voltak nála szép számmal tehetségesebbek, így nem jöhetett szóba a felvétele. Ma sem vennék fel jobb művészeti egyetemekre, de ma találna olyat ahová felvennék, mert tehetségtelenebbeket is felvesznek újabban.


3. Nekem személyesen többségében tetszenek a képei, van hangulatuk, elgondolkodtató némelyik, jók a kompozíciók (ha fényképek lennének azt mondanám jól eltalálták a látószöget). Kitenném dekorációként az irodám vagy a szobám falára ha nem tudnám, hogy a történelem eddigi legnagyobb gonosztevőjének művei. A sátáni gonoszság ezeken a képeken még nem látszik, de a magányosság, elhagyatottság, depresszió igen. Különösen a hervadó virágcsokrok, vagy a szokatlanul rezignált arckifejezésű kutya esetén.


4. Ez a frusztráció bizonnyal elmélyíthette elkeseredettségét, antiszemitizmusát, lelkének betegségeit, nyomorát, magányosságát. Senkit sem szabadna megalázni. Senkit sem szabadna tehetségeinek kibontakoztatásában akadályozni. Mindenkinek jogot és lehetőséget kellene adni, hogy azt tanuljon amit szeretne. Így biztosan kevesebb agresszióval, elvetemült diktátorral, arrogáns politikussal kellene számolnunk. Hitler bosszút állt a világon, amelyik nem fogadta be őt. Sokan vannak akikben forr a bosszú, de kevesen jutnak olyan történelmi helyzetbe ahol kiélhetik ezt a bosszúszomjat. A többség titokban állatokat kínoz, gyereket aláz meg, beosztottak életét keseríti meg, vagy portásként tartja be indokolatlan szigorral a szabályzatot. Jobb lenne, ha festenének!

2019. jún. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Gondolom ha nem ismerjük a bécsi Mūvészeti Akadémiát, legalábbis nem tudjuk, hogy milyen elvárások vannak egy ilyen helyen, akkor nem igazán lehet érdemben véleményt megfogalmazni.

Szerintem nem rossz festō, viszont abban nincs beleszólásom, hogy milyen követelmények vannak egy ilyen akadémián.

2019. jún. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!