Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A 15-20 évesek mit fognak...

A 15-20 évesek mit fognak majd dolgozni?

Figyelt kérdés
Elnézve a Z generációt, nem találni közöttük olyat aki pl: pék,szakács,kőműves,ács akar lenni. Mindegyik "gyerek" olyan munkát akar ahol minél kevesebbet kell dolgozni minél több pénzért. Azzal nincs is baj, hogy tanulni, fejlődni akarnak, de az előbb említett szakmákat 20-30 év múlva ki fogja elvégezni?

2019. jún. 21. 08:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Akinek nem jön össze valamilyen oknál fogva a kevés munka - sok pénz munka.
2019. jún. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Jártál te már iskolák környékén az utóbbi 5-10 évben? Mert láthatóan fogalmad sincs a tizenévesekről. Tudod, 15 év korrepetálással a hátam mögött én iszonyatosan örültem volna, ha ebben a korosztályban mindenki tanulni, meg fejlődni akart volna. Sokakat még egy nyamvadt érettségire sem lehet rábeszélni, mert "az csak felesleges időpocsékolás". De mesélhetnék arról az elképesztően tehetséges 8.-as gyerekről is, aki informatikából az évfolyam legjobbja volt, de inkább elment kőművesnek, mert "ahhoz nem kell olyan sokat tanulni".

Való igaz, hogy a hozzáállásban - elsősorban a pályakezdő munkavállalóknál - sokaknál óriási problémák vannak, amiknek nagy része nevelési okokra (vagy inkább a nevelés hiányára) vezethető vissza, de én attól nem félek, hogy itt 20-30 év múlva mindenki doktorit végzett tudóssá válna. ;-)

Ababn pedig nincs semmi elítélendő, hogy az ember inkább dolgozik kevesebbet több pénzért. Ki az, aki azt mondaná, hogy jobban szeretne napi 8 helyett 12 órát dolgozni, 150 ezer helyett 80 ezres fizuért?

2019. jún. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Robotok ès az MI fogja,pont mire eljutnak oda.
2019. jún. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
"régen minden jobb vót" és "ezek a mai fiatalok" tipikus hülye általánosító felhang. Semmi értelme a kérdésnek.
2019. jún. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
40 éve ugyanez volt. Kár a pánikért.
2019. jún. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Nekem az álommunkám a Location Manager, de a turizmus legtöbb szaka is érdekel, valamint a filmezéssel is vannak terveim.

A barátaimnak, akik már tudják, milyen pályán folytatnák, ilyen terveik vannak: sebész, állatorvos, varrónő, pilóta, stewardess, fordító, tanár, cukrász.

Szerintem felesleges az aggodalmad, nem fognak az ókor óta létező szakmák egy generáció alatt eltűnni.

18/L

2019. jún. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ugyanaz fogja elvégezni, mint ma, remélhetőleg egyre modernebb technológiák mellett, hogy ne tartson a "fantasztikus" munkaerőnek hála egy 1 hetes kátyúzás 3 hónapig..
2019. jún. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nyilván minden ember álma fiatalon, hogy kevés munkával sok pénzt keressen. Aztán felnőnek és elmennek ugyanúgy dolgozni mint bárki más korábban.
2019. jún. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#4 Kicsit félreértelmezted a kérdést, nem mondtam és nem is gondolom azt, hogy régen minden jobb volt, sőt amiket meséltek az idősebbek, inkább rosszabb. Én is 20 éves vagyok, a kérdéssel inkább arra utaltam, hogy a mai gyerekek meg sem akarnak mozdulni.
2019. jún. 21. 11:00
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

@11:00


Nem sokat változtat az eredeti véleményemen.

"Ezekből a mai kölkökből nem lesz semmi" értelmetlen közhely puffogtatás.

2019. jún. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!