Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A papír alapú jegyzetelést...

A papír alapú jegyzetelést vagy az online, elektronikus jegyzetelést tartjátok jobbnak? Miért?

Figyelt kérdés

Az okostelefonoknak nagyon sok funkciója van, mindenféle jegyzettömbök, galéria, lehet felhőkbe menteni, SD-kártyára..stbGyakorlatilag bárhol, bármikor elérhető.

Szóval egy tenyérben elférő dolog használható annyi mindenre mint egy egész táskányi speciális tárgy. Amit én nagy hátránynak érzek az a megbízhatóság. Most van pl ez a facebook ban hullám, sokan hiányolják a képeiket amik csak ott voltak. De az én SD-kártyám is bemondta az unalmast az adatokkal együtt. Papíron ez nem történik meg csak ha elég, leöntöm, elhagyom. Telefont ha elhagyom akkor nincs baj hisz más eszközről is elérem a felhőt.


2019. jún. 22. 21:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát, modern világban a telefonos jegyzetez, nyílván, sokkal egyszerűbb, mindig kéznél van, bármikor javítani/törölni tudok.
2019. jún. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen jegyzetről van szó. Ha gyorsan fel kell írnom valami fontosat, hogy ne felejtsem el, akkor telefon. De az egyetemen a füzetet választom, sokkal jobban rögzül és ez tényleg megmarad.
2019. jún. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Papír. Mert csak 40 éves korom után jelent meg az okostelefon, az én idegrendszerem már nem fog átállni, amit monitoron olvasok, nem ragad meg a fejemben. A kiemelést is csak papíron lehet motorikusan elvégezni, az is rögzíti az infót, a motorikus és vizuális munka.


Az archiválás és az adatvédelem a másik ok.

A mail még egész alkalmas az archiválásra, és védettebb is, mint a FB, de a FB-on még az értesítések is eltűnnek 21 nap után, így utólag, akár 20-30 (2-3000?... 200-300 000 ?... ) év múlva megtalálni valamit képtelenség.


A negyeidik ok az elektroszmog.

Nekem fejfájásom és hányingerem van az elektroszmogtól.

2019. jún. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az ötödik ok az asmr. Vizuális, szaglási, audiális és még ízlelési gyönyört is táplálok a papír-írőszerek iránt.
2019. jún. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Papír.

Én még mindig hordok magamnál mindig noteszt és tollat.

Nekem kényelmesebb, mint a telefon.

2019. jún. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én régimódi vagyok, így a papír alapút.
2019. jún. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Papír!

Bár ha egy két szót kell gyorsan feljegyezni akkor beírom telefonba, viszont nekem biztosabb ha a fontos dolgokat, vagy régebben az egyetemi jegyzeteket füzetbe írjam.

24N

2019. jún. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A papír és a tábla megszűntetése katasztrófális elhülyüléshez vezetne szerintem. A digitális anyag csak kiegészítő lehet, de arra alapozni az oktatást nem hatékony. A prezentációs oktatások borzasztóak, jegyzettömben meg sokkal nehezebb megoldani bármilyen feladatot. (nekem legalábbis).


Adattárolás szerempontjából jók az elektronikus eszközök, viszont mindig kell egy működő eszköz, ami olvasni tudja őket. A felhő kényelmes, viszont sosem tárolnék semmit ott, ami fontos vagy titkos.


Én arra szavazom, hogy archiválásra jó a digitális megoldás. Jegyezetléshez, manuláis számításokhoz viszont csak a papír.

2019. jún. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Telefonon vagy akár billentyűzeten is lassabban írok, mint kézzel. És ha rajzolni kell, vagy egyenletet szerkeszteni, akkor meg főleg sok sikert, hogy tartsd a lépést az előadóval.
2019. jún. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem gyorsabban lehet digitálisan jegyzetelni, garantáltan olvasható, nincs függés a fizikai hordozótól, elég naponta/hetente egy biztonsági mentés pendrive-ra. Arról nem beszélve, hogy ha te teleírsz háromszáz oldalt szövegszerkesztőben, az nulla fába kerül a bolygónak, míg papíralapú jegyzeteléssel más a helyzet. És minél többet jegyzetelsz, a különbözet annál nagyobb.


Ha módosítani akarod a jegyzeteidet vagy megjegyzést fűzni hozzájuk, három másodpercbe telik akár ezer oldalnyi jegyzetről is másolatot létrehozni, és így megmarad az eredeti, meg az általad módosított is. Ez jó, mert revideálhatod később az ötleteidet, az eredeti megmarad elküldés céljából, stb. Fénymásolóval sem kell szórakozni. Könnyebben rákereshetsz kulcsszavakra.

2019. jún. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!