Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hisztek abban, hogy mindenk...

Ti hisztek abban, hogy mindenkinek az élete meg van írva? Már mint, hogy semmisem történik véletlenül?

Figyelt kérdés

2019. jún. 23. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Szerintem az élet bármikor bármerre elmehet, nincs megírva.
2019. jún. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyém igen,mivel velem nem hétkiznapi dolgok történnek tudnék meselni,de inkabb nem,mert tuti azt hinnétek hazudok!
2019. jún. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, inkább úgy tekintek rá hogy minden döntéssel egy alternatív jövőt tudnánk elő idézni.


Még akkor is ha csak más színű ruhát veszek fel, mert lehet egy adott embernek más lesz a reakciója rám, ami a későbbiekben tövábbi döntéseket korruptál és egy fajta láncreakcióban teljesen más irányba megyek mint amúgy mentem volna.


Teljesen más lehetőségekkel és a személyiségem is más lesz egy idő mulva így.


Szóval nem hiszek az előre megírt dologban, de úgy vagyok vele, hogy minden rossznak megkellett történnie, hogy most ebben a pillanatban ott legyek ahol és még további rossz dologk is történni fognak, hogy a jövőben tanulhassak belőlük.


Pl.: Egyszer már azt hittem megtaláltam a nagyőt. Minden szintéren tökéletesen hozzám illett plusz ugyan azt kerestük, de mivel tapasztalatlan voltam így nem úgy viselkedtem, hogy neki lehessek a nagy ő.


Emiatt utána ha jól számolom már 17 tinder randin voltam. Minden alkalommal tovább fejlesztve minden aspektusát az énemnek és ha most találkoznék a nagyővel már felkészült lennék, de ehez el kellett rontanom egy másik potenciálisan tökéletes partnerrel.


Ugyan így pl.: félbe hagytam egy egyetemi képzést külföldön, de ha nem tettem volna meg akármit is értem volna el valószínűleg kövér lennék és boldogtalan.

(Nem írom le mért, mert hosszú és lényegtelen a válasz szempontjából)


Így itthon most lefogytam és testépítő módjára edzek és eszek nagyon jó eredményekkel, amit kint nem tudtam volna megtenni.


... és rengeteg ehez hasonló negatív dolog volt, amik végül egy pozitív döntést ereményeztek.


Így inkább abban hiszek hogy minden negatív dolog tanító jellegű és kifejezetten szükséges, hogy boldog életet élhessünk.


Erre rá lehetne húzni, hogy minden megvan írva, mert elsőre értelmetlennek tűnő döntések normális jövőhöz vezetnek, de inkább a fentiekben megfogalmazottban hiszek.

2019. jún. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hiszek benne. De szeretném végre azt is hinni, hogy ezen lehet változtatni...
2019. jún. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
3-as tökéletesen összefoglaltad. Ha meg lenne írva, akkor csak bábok lennénk egy sakktáblán látszólagos akarattal. Én hiszek a szabad akaratban, de abban is, hogy minden okkal történik.
2019. jún. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Hinni ugyan lehet benne, de ez olyan, mint a vallás vagy a horoszkóp. Az ember kitalálja, alakítgatja magának.... vagy nem. Hatása max placebószerű. Önbizalomra hathat közvetetten.
2019. jún. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!