Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek emberölésért X év...

Szerintetek emberölésért X év szabadságvesztés elegendō elégtétel? Lehet ezt igazságszolgáltatásnak nevezni?

Figyelt kérdés

Szóval, láttam egy dokumentumfilmet tegnap. Nem tudom, hogy esetleg látta-e valaki, The Act/A tett a címe. Egy Gypsy Rose nevū lány és anyja története. Eléggé sokkoló volt, megrázó. Sok minden eszembe jutott a kapcsán. Például, hogy egy olyan esetben mint ez, ahol az "Anya" évekig kínozta a saját gyerekét milyen büntetést érdemelne? Mi lenne az amire az lehet mondani, hogy elég? Van egyáltalán ilyen? Persze az a nō meghalt végül, de elgondolkodtam, hogyha a lánya képes volt azt vallani, hogy ha választania kéne a börtön és aközött, hogy az anyjával éljen, az életfogytiglant választaná, akkor miféle kegyetlen szörnyeteg lehetett az asszony? És van olyan büntetés, amely egy teljesen tönkretett életért elég lenne?

Aztán... ha valaki megöl valakit? Általában kap X évet aztán szabadul és éli tovább az életét. De ez akkor így tényleg nevezhetō igazságszolgáltatásnak? Hiszen akit megöltek, az már úgysem jöhet vissza, úgysem élheti tovább az életet amihez joga volt. A gyilkos pedig valószínūleg nem is gondol bele abba igazán, hogy mit tett. Ráadàsul némelyek a börtönben jobban élnek, mint szabad emberként kint... Én ebben nem látom, hol az igazság. :/ És egy emberi élet "értéke" tényleg mérhetō években? Ti mit gondoltok errōl? Csak kíváncsi vagyok. Szívesen olvasnék véleményeket ezzel kapcsolatban.

17/L


2019. jún. 24. 12:53
 1/8 Halmai Annamária ***** válasza:

Ezért van a büntető törvénykönyvekben mindenféle körülmény amiket vizsgálnak, pl. véletlen volt-e a gyilkosság, szándékosan, különösen kegyetlen, stbstb, gyilkos előélete, korábbi büntetései.

Ettől függetlenül sokszor igazságtalannak lehet érezni a büntetést.

2019. jún. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem, de a pszichológia teljesen máshogy működik.

Egy gyilkos szintúgy áldozat, mint az aki meghalt. Konkrétan a genetika+környezeti hatások alakítják olyanná egy ember gondolkodásmódját.

Pl. Hitler szentül hitte hogy a zsidók okoznak minden rosszat a világban----- eme eszme szerint munkálkodott. Míg a pápa hisz Istenben, úgy gondolja Isten az egyetlen aki ítélkezhet----eme eszme szerint cselekszik.

16/l



Te pedig olyan környezeti hatásokat kaptál eme filmből, ami miatt olyan világkép alakult ki benned erről a témáról, ami azt eredményezi, hogy a gyilkosokat elítéled. És nincs is ezzel semmi baj, így működik a világ.

Én is beszélek arról, hogy az akit gyermekkorában az anyja eladta egy korsó sörért, majd embert ölt, végülis csak egy ártatlan gyermek, rossz normák szerint felnőve, de... ha az én egyik szerettemet ölte volna meg, valószínűleg megszűntem volna embernek lenni, és csak annak éltem volna, hogy megkínozzam keservesen. Mert az én világképem ilyen.


:)

2019. jún. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sokat számítanak a körülmények. Minden eset más. Teljesen más, ha valaki előre kiterveli, valamilyen haszonszerzés céljából teszi, vagy különös kegyetlenséggel teszi, mint amikor hirtelen felindulásból történik pl. egy összeverekedés, ahol bármelyik fél lehet elkövető vagy áldozat, és még ennél is másabb, ha gondatlanságból következik be.

Gondolom, az elkövetők is mind mások. Van, aki megbánja, megváltozik, és valóban normálisan él, ha letölti a büntetését. De van, akinek nem számít, ki be járkál a börtönbe.

Egyébként súlyos esetekben nem szabadulhat, vagy csak feltételesen, vagy csak nagyon sok idő múlva.

2019. jún. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2019. jún. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%

Az élet nem az igazságról szól!

Egy gyilkosnak életfotiglan járna gondolkodás nélkül.

Nem sokra becsülnek egy emberi életet azt lássuk be. Nem csak manapság,régebben sem számitott sokat.Hát aztán meg,ha 7milliard+ van belöle.


Pl. Anders breivik 77 embert ölt meg! 77 embertöl vette el az életet és hány családtól a boldogságot?

És még életben van egy ilyen ember? Még példakép is egyes örülteknek.

Tudom nincs halálbüntetés Norvégiában,de hát akkor is,hol itt a józan ész,hogy még ezek után ö neki jogai vannak.Szánalmas.


A válaszom az,hogy nincs igazság csak megtévesztés!

2019. jún. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
Kinhalàlt érdemelne az összes. Nem érdemes ezeket eltartani aztàn kiengedni. Volt aki azért perelte az àllamot mert hideg a kàvé a börtönben, és megnyerte. Vicc ez az orszàg amúgy.
2019. jún. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyen esetekben nem is az évek száma az ami a büntetést hordozza, hanem a helyszín, a környezet. Szabadságvesztés meg szabadságvesztés között hatalmas különbségek tudnak lenni.

Ez a szemet szemért, fogat fogért elv sokszor már azért se lenne jó, mert sok esetben egy gyors halál megváltás lenne az elkövetőnek. Ez, hogy jobban élnek a börtönökben, mint kint, ezt azért kizárhatjuk, szerintem. Európában talán kicsit enyhébb, több joga van egy elítéltnek, de azért nem egy leányálom az se. Igen, vannak nyitott börtönök is, ahol szabadon kimehetnek akár a városba is. Ide például gyilkosok nem nagyon kerülnek.

A véleményem? - sok esetben talán lehetne az ítélet szigorúbb is, de olyan büntetés, ami megfelelen egy áldozat családjának, gyakorlatilag nem létezik. Ha egymás után 3x ölnék meg, akkor se hozná vissza azt, akit megölt, viszont X év fegyház alatt van ideje az elkövetőnek gondolkodni rajta, hogy mit tett és talán még bűnhödni is ráér

2019. jún. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Reálisan nézve ha életveszélyesen rád támadnak, és önvédelemből megölöd, az nem ugyanaz mintha haszonszerzés céljából elindulsz este és elvágod a torkát 2-3 öregembernek álmában. Ez utóbbi aljas megoldás, és fillérekért. Akkor már menjen be egy takarékba, bankba és ott követeljen pénzt, megnézném stopperrel meddig lenne bent az olyan gané.


Nekem volt ismerősöm aki a saját életét mentve ölte meg a másikat, ezek cigányok voltak, még sincs tartani valóm, bár amennyit beszélünk, nem velem fog összekapni a sörözőben... :) Hozzáteszem aki rátámadt az lapockán szúrta.

2019. jún. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!