Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az erőszakosabb vegánokokat...

Az erőszakosabb vegánokokat milyen érvekkel lehet meggyőzni, hogy egyáltalán nem rossz ha valaki mindenevő?

Figyelt kérdés

Arra a helyzetre gondolok amikor egy vegán erőszakosan érvel a húsfogyasztás ellen, előjön a húsételek egészségtelenségétől kezdve az állatok szeretete érvként.

Ilyenkor egy mindenevő ember (aki eszik húst is) milyen érvekkel érvelhet (objektívan, normális hangnemben) a húsevés mellett?

Az is jó ha cikket linkeltek, de az egyéni véleményeteket is szívesen olvasom, köszönöm.



2019. jún. 25. 23:12
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
38%

"Semmivel sem fogod tudni meggyőzni, mivel neki van igaza minden tekintetben"


Kihívás elfogadva:


[link]


Mit fognak ezután enni? Napfényt?

2019. jún. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
59%

"evolúciós, pszichológiai, morális"

Evolúciós szempontból mindenevők vagyunk, tehát ebből a szempontból nyilván nincs igaza annak aki a táplálkozás egy specifikus irányba való eltolása felé érvel.

Pszichológiailag, ha valaki szerint teljesen természetes dolog a húsfogyasztás, akkor épp azzal okozol neki kárt, ha ezt ok nélkül ki akarod zárni az életéből. Mert ami neked elég indok valamire, az másnak még nem lesz az, vagyis ez szimplán a saját értékrended rákényszerítése másokra.

A moralitás, az erkölcs pedig nem egy statikus dolog. Ami a többség számára teljesen normális, az fogalmából adódóan nem lehet erkölcsileg helytelen. A te szubjektív értékrendeddel lehet hogy nem egyeztethető össze, de azt nem jelentheted ki hogy a te értékrended mindenki másé felett áll, ezért az a helyes és helytelen amit te annak gondolsz.

2019. jún. 26. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem az egyetlen dolog, ami meggyőzheti őket a húsevéssel kapcsolatban, az csak a jövőben jön el. Nem is olyan távoli jövőről van szó, 10 év múlva már talán furcsa sem lesz.

„Állatmentes” húsokról van szó, és itt most nem a növényalapú masszákra gondolok, hanem laboratóriumi valódi izomszövetre.

Már képesek most ilyet előállítani, a technológia létezik! Egyelőre az árat kell lejjebb tornászni, hogy az emberek hajlandóak legyenek megvenni. Vegánok úgy rá fognak cuppanni, hogy öröm lesz nézni... 😃


Az igazi állati eredetű hús evéséről nem fogod tudni őket meggyőzni.

2019. jún. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
63%

Jaa, mégegy gondolat.

Szóval a vegánok pontosan azért lettek vegánok (főleg ezek a hardcore félék), mert már túl vannak az itt felmerült témákon. Ezeket megvitatták magukkal. Ezek voltak azok a dolgok, amik miatt lemondtak a húsevésről. Ezek nekik már nem érvek a húsevés mellett, hanem csak a meggyőződésük megerősítése.

2019. jún. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
30%

#14


Én vegán vagyok. Mielőtt az lettem, naponta ment a 4-500g csirkemell, és imádtam a sajtokat is.


Egyik napról a másikra lettem teljesen vegán. Hogy miért, azt hosszú lenne elmagyarázni. 1 hónap után már sikerült megérezni a hús igazi "illatát", és majdnem behánytam, pedig nem akartam, és nem próbáltam direkt rosszul lenni tőle. Azt hiszem éppen valami disznó húst/hulláját sütöttek... gusztustalan volt.


Lényeg a lényeg, ezekre a menő új húsokra szerintem ÉPPEN nem a vegánok fognak rákattanni. Legalábbis én biztosan nem. Maximum kipróbálom, és ha tetszik, akkor havonta-néhány havonta egyszer eszek. De ezt erősen kétlem, főleg hogy GMO.

2019. jún. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

5:

"az állati eredetű ételek fogyasztása hús nélkül a legfenntarthatóbb rendszer lenne egyébként"


Nem vagyok sem vegán, sem vegetáriánus, de ez az állítás így egyáltalan nem igaz.


Két olyan fő csoportja van az állati eredetű ételeknek, amiket gyakran fogyasztunk, az egyik a tojás, a masik a tejtermékek. Én mellesleg nagy tejtermék fogyasztó vagyok, szóval nem beszélek haza, de tény, hogy a tejtermékek ottermelése simán van olyan rossz fenntarthatósagban, mint a hús. Ugyanis a fejős teheneket ugyanúgy legeltetni, etetni, itatni kell, ami relatív több erőforrást igényel, mint pl. egy krumpliföld, búzaföld. Ráadásul a teheneket elletni kell a tej miatt, a borjúk nagy részét meg levágják, tehát tejtermelés eleve nincs is hústermelés nélkül.


Igazából a jelen technikai szinten a legfenntarthatóbb valami olyasmi lenne, ha az összes használható termőföldet emberi táplálkozásra szántnövények termesztésére használnánk, és mivel ehhez kevesebb kell, ezért erősödne az újraerdősítés, miközben 100%-ban nem szűnne meg a húsfogyasztás, tejfogyasztás, csak töredéke lenne, mert kultúrövezetekben nagyragadozók hiányában továbbra is szükség lenne vadgazdálkodasra, kidobni a húst pazarlás lenne, valamint a növénytermesztésre nem, de legeltetésre alkalmas területeket tovabbra is ki kellene hasznalni, ebből is lenne egy kevés tej és hús. A rovarfarmok, őssejt hústelepek fejlesztése persze ezen változtathatna.

2019. jún. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

15:

A disznóhús a vallási okokból azt nem fogyasztóknak is büdös, sőt kicsit nekem is, aki ritkán eszek. A csirkehús meg a húsevők körében is megosztó, ismerek olyat, aki gyerekkorától kezdve ösztönösen undorodik a szagától, nekem viszontcakkor is kellemes, ha sokáig nem eszem.

2019. jún. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
37%

10:

Nyilván nalad van a megcáfolhatatlan, egyetlen és objektív igazság...

2019. jún. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim válasza:
56%

Az a rossz hírem, hogy ha valaki "ízig-vérig" vegán, azt semmilyen érvvel nem fogod tudni meggyőzni arról, hogy a húsevés nem rossz dolog. Maximum azt érheted el, hogy békén hagyjon és megmagyarázhatod neki, hogy TÉGED miért nem érintenek a nézetei.

Ha valaki egy ideje benne van a témában, az nagy valószínűséggel az összes húsevő-indokot hallotta már valamilyen formában.


Az egészségügyi részén véget nem érően lehetne vitatkozni, az az igazság, hogy tudatosan, megfelelő odafigyeléssel és rendszeres mozgással mindenevő, vegetáriánus és vegán étrenddel is élhet az ember egészséges, boldog és hosszú életet. Ugyan úgy fordítva is igaz, egyik étrend sem garancia az egészségre, ha az illető ész nélkül csinálja és nem foglalkozik magával. Innentől kezdve a döntés az egyén kezében van, nem "kell" a mindenevést választania az egészsége érdekében.


Ami pedig az állatok szeretetét illeti, gondolj kicsit bele a vegánok helyzetébe is. Képzeld el, hogy egy olyan világban élsz, ahol a társadalom nagy része kérdés nélkül elfogad és művel valami olyan dolgot, ami a te értékrendeddel nézve teljesen elfogadhatatlan. Például nőket erőszakolnak meg, aztán meg azt mondják: Dehát az állatok is ezt csinálják, most miért kötsz bele? Ez természetes.


Vagy például a kannibalizmus is előfordul több állatfajnál is, mégsem tudja be senki elfogadható érvnek.


Bűntudatot pedig nem lehet csak úgy ok nélkül kelteni. Ha valakiben bűntudatot okoznak a puszta tények, akkor az illető magára vessen. Ha pedig szerinte teljesen rendben van, amit csinál, akkor arról lehet teljes nyíltsággal és őszinteséggel beszélni, nem? Ne sértődjön meg, ha valaki beszél az állatok szenvedéséről, hiszen ő ezt elfogadja és támogatja. Akkor büszkén vállalja fel, hogy tudja mi történik az állattartásban, tudja miként kerül a hús az asztalára, és őt ez nem érdekli. Rendben van így.


A növények is éreznek... De ha ebből a szempontból nézzük, az ember ugye növényevő állatokat fogyaszt leginkább, vagyis egy mindenevő több növény "haláláért" felelős, mint egy vegán..


Összegezve:


Mondhatod, hogy téged nem érdekel az állatok szenvedése, nem zavar és helyénvalónak gondolod. Tudsz a szenvedésről, felesleges ezzel érvelnie, mert te ezt elfogadhatónak tartod.


Mondhatod, hogy az egészségeddel nem foglalkozol VAGY mindenevőkét odafigyelsz rá és jól érzed magad a bőrödben. Felhozhatod a környezetedből a pozitív példákat, nagyszülőket stb. akik élnek és virulnak 80 évesen is.


Plusz mindenevőkét is odafigyelhetsz arra, hogy ne nagyüzemi állattartásból származó termékeket vásárolj, hanem kisgazdáktól, ahol legalább "jó élete" volt az állatoknak, legelőn voltak, stb. Ez ugyan vegán szemmel nézve szintén nem ok az öldöklésre, de mindenképp értékelendő a kompromisszumkészség.


A saját tapasztalataid alapján azt magyarázd el neki, hogy TE miért eszel húst, mert a húsevés általános elfogadhatóságáról nem fogsz tudni meggyőzni egy vegán. Ne tagadd a szenvedést, hanem mondd meg neki, hogy te ezt a szükséges rossznak fogod fel és nem okoz neked bűntudatot az igazság, a vágóhídi felvételek, stb.

2019. jún. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
74%

Volt egy lakótársam, ő folyamatosan ordított- de komolyan, ha például halkonzervet nyitottam ki, vagy csirkét ettem.

Mi ezt szórakozásnak fogtuk fel, én ilyenkor hagytam, hogy kitombolja magát, nem szóltam hozzá.

2019. jún. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!