Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Írjak búcsúlevelet?

Írjak búcsúlevelet?

Figyelt kérdés

Az élőknek jobb, ha hagyok egy kifejtett levelet, vagy videot, vagy inkabb jobb nem visszaszólni a halálból, mert fájdalmas ezeket olvasni/látni, belegondolni?


Én szeretném leírni nekik az okát is, meg régi emlékeket, amik kedvesek nekem,és talán nem emlékeznek rá. Apró dolgokat, amiket sose mondtam el. Ilyesmik.

Jobb érzéssel távoznék így.


De ha ez nekik rossz lenne, akkor inkább hanyagolom.


Segítsetek.


(Voltam már pszichiátrián, szedtem gyógyszereket egy ideig, beszéltem sokat segítő szándékú emberekkel, de semmi nem segített.

Már eldöntöttem, hogy megteszem. Nem kérek lebeszélő válaszokat.)



2019. jún. 26. 20:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Ne. Neked tökmindegy már, az "élőket" pedig nem érdekli.
2019. jún. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Szedtél gyógyszereket egy ideig. Mért hagytad abba? Ha van kinek búcsúlevelet írnod, akkor valakinek hiányoznál. Továbbmegyek: az egész életüket tönkretennéd. Inkább a sajátodat javítsd meg azzal, hogy visszamész az orvoshoz.
2019. jún. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Elsőt nem minősíteném.

Nem érdekel amit mondasz,ne tedd meg.Hidd el,hogy értékes vagy.Könyörgöm ne tedd meg.

2019. jún. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

Aki ténylegesen megakarja tenni nem rak ki a gyakorira kérdést róla.


Vagy ha igen, mert tényleg érdekel az információ akkor kitalálna egy olyan körítést mellé, amiből egyértelmű hogy nem akar öngyilkos lenni... mert az ilyen kérdésekre 2 fajta választ adnak leginkább.


Trollok bíztatják hogy ölje meg magát a kérdező a lelkiismeretes emberek meg próbálják lebeszélni.


... de a kérdésre a választ nem kapja meg.


Szóval biztosan nem akarja ténylegesen megölni magát, csak maximum rosszul érzi magát és egy pici figyelemre van szüksége... ennyi...

2019. jún. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%
Én nem írnék. Minek írjak, ha úgyis mindenki szarik rám? 39F
2019. jún. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%
Felesleges. Szia!
2019. jún. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

De igenis megpróbálunk lebeszélni többen is, mert ezt egyszerűen nem teheted!

Mert vannak fontos emberek az életedben, olyanok, akiknek te is fontos vagy. Miattuk, értük kell küzdened, akkor is, amikor nehéz. Gondolj bele, mekkora fárjdalmat okoznál ezzel nekik! Ahelyett, hogy levelet írsz, mondd el, amiket szeretnél, személyesen. Bízz bennük!

2019. jún. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%

Utolsó, és akkor mi van ha figyelemre vágyik?Inkább kapja meg,minthogy megölje magát.

Tisztában vagy vele milyen értékes egy élet?

EMPÁTIA.

2019. jún. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%
Aki tényleg megteszi,sosem sajnáltatja magát
2019. jún. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

Manapság már az se kap figyelmet, aki kér. És csodálkozik mindenki, hogy annyi a súlyosbodó depressziós meg az öngyilkos.


Az is undorító, ha valaki anélkül, hogy tisztában lenne a másik (figyelem kérő) fél helyzetével kezd el annak szeretteivel zsarolni. Na képzeld el babám, vannak olyan emberek, akik pont miattuk csúsztak le. Család, barátok. Emberek. Nincs kit szeretnem, nincs fontos ember az életemben, max ha azt nézzük, kit gyűlölök szívből (anyámat, pl. Az kifejezetten elégtétel lenne ha a halálom fájna neki)


És az is zsír bunkó dolog, hogy valaki az amúgy is padlón lévőn tapos még egyet. És ha vaklárma? És ha figyelem kérés? Nem kötelező ide kattintani, át is lehet ugrani a kérdést, ha zavarja a kis, fonnyadt, szegényes lelked.


A közhelyeket dobálózóknak meg: tele a padlás ugyanilyen üres marhaságokkal.


Na én ezért nem szoktam figyelmet kérni, még ha épp a legjobb volna, ha tudnék beszélni valakivel. Általában nem tudok. Semmikor.

És még a legdurvább pillanataimban se telefonálnék, mert egyszerűen nem érzem/tekintem a saját problémám elégnek ahhoz, hogy más elől vegyem el a vonalat és az embert egy ilyen lelki segélyes cuccnál.


De egészséges fejjel annyira rohadt könnyű pálcát törni a mi fejünk felett. Szép.

2019. jún. 27. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!