Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyakorin miért olyan alapvető,...

Gyakorin miért olyan alapvető, hogy valaki 24-25 éves korára saját háztartással rendelkezzen?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, most fejezem be az egyetemet és el sem tudom képzelni, hogy önerőből 27-28 éves korom előtt saját lakásom legyen. Albérlet? Emberek Pesten egy kis lyuk ott kezdődik hogy 130 ezer forint...Egyedül kivenni brutálisan drága, kb viszi a fizetés felét. Igazából max haverokkal lehetne kivenni, de akkor is minimum 70-80 ezerbe vagyok. Akkor már nem mindegy,hogy anyámékkal élek a házunk ellentétes felében vagy ismerősökkel trógerkedünk? Semmivel sem érezném magam felnőttebbnek, ha ismerősökkel laknék egy kis szobában...
2019. jún. 30. 14:51
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%
Nem önerőből kell, a szülők gyűjtögetnek, hogy megkönnyítsék az életed. És nem kőgazdag milliomosokról beszélek.
2019. jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Szívatás az egész ...
2019. jún. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

lehet valakinek alapvető dolog


én elég jól keresek és hitel nélkül akarok házat venni, de 26 évesen sem tartok még ott, hogy ez a nagyon közeli jövőben meglegyen


ha elköltöznék, akkor sem albérletet fizetnék, akkor már inkább a hitelt törleszteném

2019. jún. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Van olyan ismerősöm aki 230 ezres fizuja mellett Pesten albérletet bérel 120 ezerért. Ehhez hozzájön a bérlet, kaja,szórakozás stb és kb 50 ezret rak félre...Ez kinek éri meg de komolyan? Nem érzem magam kevesebbnek, mert otthon élek. Rokonaim is 27-29 éves korukra költöztek el otthonról, addig esélyük sem volt. Így is a szülei vették + hitel...Ma már egyáltalán nem úgy megy mint 25-30 éve. Akkor viszonylag könnyen össze lehetett gyűjteni annyit amiből kijön egy kisebb lakás, de jelenleg az ingatlan árak az egekben vannak. Albérletárak is tulajdonképpen megkétszereződtek Pesten 2010-hez képest.
2019. jún. 30. 15:01
 5/31 A kérdező kommentje:
#3 Persze hitelt törleszteni sokkal jobban megéri. Én is szerintem így fogok venni, de ameddig nincs egy biztos anyagi hátterem addig nem szeretnék felvenni semmilyen hitelt.
2019. jún. 30. 15:03
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ebben igazad van, mikor anyum vette nekem a lakást tíz éve, 9 millió volt. Most akarok költözni, és megnéztem, a környéken mennyiért vannak lakások (hogy mennyiért tudnám eladni) és 25-29 millió. Ez azért így nagyon durva.
2019. jún. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
67%

kérdező én 650 körül keresek, de akkor sem fizetnék albérletet, a hiteles megoldás a legjobb opció, akkor is


itt nem az a lényeg mennyi pénze van az embernek, hanem hogy azt a pénzét ami van hogyan akarja beosztani, mire szeretné felhasználni

2019. jún. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

#6:

alapból felugrottak az árak és a CSOK miatt még mentek feljebb 5-10-15-öt sok helyen

2019. jún. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

" el sem tudom képzelni, hogy önerőből 27-28 éves korom előtt saját lakásom legyen. "


Jó neked, én szerintem a jelenlegi léptékkel majd valamikor 40-45 évesen jutok el oda hogy saját lakást tudjak venni. Már ha megérem.

2019. jún. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Az építkezés se jöhet nagyon szóba manapság...Az építőanyag árak is brutálisan megemelkedtek + a szakmunkások is olyan áron dolgoznak, hogy röhej. Tudom, mert most újítottuk a házat. Az ingatlan árak folyamatos emelkedése és a fizetések között nem igazán lehet felfedezni egyenes arányosságot :D
2019. jún. 30. 15:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!