Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is volt ilyen, hogy...

Más is volt ilyen, hogy ennyire felelőtlenül nem volt hajlandó észrevenni alapvető dolgokat a saját életével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Általános iskolában is már alapvetően fegyelmezetlen voltam a legteljesebb mértékben és szinte még rá is játszottam alaposan. Nem voltam olyan alapvető dolgokra, hogy tudatosítsam magamban, hogy vannak alapvető kötelességeim, nem voltam hajlandó betartani sok határidőt, nem készültem időben semmire. Szabadidőmben is csak azt néztem, hogy mikor lehetek már végre egyedül, nem érdekelt senki. Sokszor kellett javítóvizsgáznom a saját trehányságom miatt. Középiskolában szinte ugyanez volt a helyzet, nem voltam hajlandó elsősorban magam észrevenni, továbbá nem fordítottam senkire sem figyelmet, abban a hitvallásban éltem, hogy "nekem semmi szükségem nincs barátokra, elvagyok én egyedül is". Barátnőm sem volt sosem. Mostanra eljutottam oda, hogy itt vagyok full egyedül, nincs semmim, nincs senkim, nem értek az életben semmihez, mindez csak azért, mert egy nemtörődöm, trehány, felszínes, magamnakvaló, utolsó gyökér voltam. Hogyan lehet ezen változtatni?

22/F



2016. szept. 26. 12:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Továbbá olyan minimumokat nem kívántam észrevenni, hogy minden nap fel kell kelni, hogy a sok gyorskaja és energiaital hosszú távon káros, nem jó dolog 9-10 évesen sok kávét fogyasztani (alapvetően semennyit), mindenkinek el kell tudnia látnia a rábízott munkát, és hogy társak nélkül hosszú távon nem lehet létezni. Ezeknek a dolgaimnak köszönhetően egyre rosszabbak a fogaim, gyenge az izomzatom, semmi akaratom, semmi kitartásom, nem tudok teljesíteni semmilyen sportban, a mindennapok terén eléggé szűk a látóköröm, nincs velem semmi beszédtéma. Eleve egy fölösleges embert sikerült magamból alkotnom. És ez az összkép csak most egy pár hete kezd derengeni bennem.
2016. szept. 26. 12:09
 2/8 A kérdező kommentje:
Az egész gyerekkorom azzal telt, hogy vagy a tévé előtt döglöttem ilyen fél-egy napokat, vagy a laptopomon játszottam szintén ilyen fél-egy napokat, semmi emberi, társas dolgot nem voltam hajlandó észrevenni, mondhatni szó szerint nem voltak ezek a tudatom fókuszában. Hogyan tudnám átorientálni a gondolkodásmódom?
2016. szept. 26. 12:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az már egy tök jó és nagy lépés, hogy felismerted a hibákat és hogy változtatni szeretnél! Már ebből tudsz egy kis erőt meríteni. Szerintem olvass sok önismereti könyvet, netről is tudsz leszedni egy csomót. Tűzz ki magad elé célokat, először próbálkozz kisebb kaliberű dolgokkal, pl. hogy felkelsz időben, rendbe rakod a lakást, stb. Lesznek apró kis sikerélményeid, amelyekből a hosszú távú céljaidat tudod táplálni.

Jöhet a többi, a suli, a munka, aztán a társas kapcsolatok ezzel egy időben. Szerintem nem vagy elkésve semmivel, de nem szabad hagynod, hogy a lustaságod ismét felülkerekedjen.

2016. szept. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mennyire vagy eleresztve pénz felől? Ha kevésbé, menj vegyél egy havi kondibérletet.
2016. szept. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Voltak hasonló dolgok nálam is. Most is vannak, csak most már más a helyzet, mint régen és nem is otthon élek a szülőkkel, hanem külföldön.


Én tudtam változtatni az életemen, mert akartam és folyamatosan akarok is változtatni, természetesen jó irányban. Nehéz, de ha akarod, sikerülni fog. Elsősorban ajánlanám A Titok című könyv elolvasását, elejétől a végéig. Nekem ez hozta a változást az életembe ezelőtt 6 éve.

2016. szept. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi vagyok hogy a szüleid pl. mit csináltak...
2016. szept. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom de én is akartam egy ilyen kérdést írni,de nem tudnák jobbat velem is dettóra ugyan ez a helyzet..Én szerencsére csak 19 vagyok de amit leírtál az ugy igaz ahogy van rám is... Én arra jöttem rá hogy nem feltétlenül a lustaság miatt van ez szóval nem jó dolog csak magadat hibáztatni emiatt..Ugyan ugy a környezeted is hibás amiért nem figyelmeztetett tanított meg egyes dolgokra...Amúgy is minden emberrel van ilyen nem csak veled csak az a külömbség hogy velük kissebb dolgokban,de valamilyen szinten mindenki felelőtlen vagy kevésbé felelős ahogy tetszik..

Önismereti könyvekre nincs szükség az idő pazarlás,ha tudod mi a hibád és te tudod...


A helyedben leírnám egy naplóba és ha úgy is van annyi időd simán kitalálhatnád mit kell tenned persze nem lesz könnyű,de próbálkozni kell---

2016. dec. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Már eltelt pár hónap a kiírásod óta, sikerült kicsit változtatni az életeden? :) Hogy vagy most?

Egyébként szerintem nincs semmi se veszve, és az nagyszerű, hogy felismered a gondjait, és fel is vállalod. 22 éves vagy, még fiatal, teljesen áttudod alakítani az életed, csak igazán akarnod kell. :)


Szerintem próbáld meg mindennapban a jót meglátni, és segíts az embereken... vissza fogják adni a szeretetet. :) A kárós szenvedélyeidet lassacskán hagyd el, értem itt az energiaitalt és társait. Kezdj el valami egyszerű sportot. :) Pl. biciklizz, hidd el, az biztos menni fog. :) :)

2017. febr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!