Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyakorin miért olyan alapvető,...

Gyakorin miért olyan alapvető, hogy valaki 24-25 éves korára saját háztartással rendelkezzen?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, most fejezem be az egyetemet és el sem tudom képzelni, hogy önerőből 27-28 éves korom előtt saját lakásom legyen. Albérlet? Emberek Pesten egy kis lyuk ott kezdődik hogy 130 ezer forint...Egyedül kivenni brutálisan drága, kb viszi a fizetés felét. Igazából max haverokkal lehetne kivenni, de akkor is minimum 70-80 ezerbe vagyok. Akkor már nem mindegy,hogy anyámékkal élek a házunk ellentétes felében vagy ismerősökkel trógerkedünk? Semmivel sem érezném magam felnőttebbnek, ha ismerősökkel laknék egy kis szobában...
2019. jún. 30. 14:51
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
#9 Én is csak írtam valamit, inkább 30-35-t kellett volna írnom...
2019. jún. 30. 15:16
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

24 eves vagyok es szerintem sajat lakasom max ugy lenne ha a szuleim fizetnek nekem.

Dolgozok mar 1 eve mellette mesterszakot kezdem szeptemberben. Ha nem sikerul kolit kapni akkor lakasberles + uj munkahely kereses lesz. Egyedul sajat autom van de annak felet + a szervizelest a szuleim fizetik. Ami hatalmas segitseg egy forint penzt nem fogadnak el tolem.

2019. jún. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
54%

Sose fogom ezt a sok hülyét, hogy miért akar Kp-ra lakást venni Pesten :)

Egyébként Pesten 400 ezret simán meg lehet keresni.

2 főnél az már 800 ezer.

Ha ebből nem tudtok lakásra félretenni, akkor sorry.

2019. jún. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehet simán megkeresni 400-at? Komolyan kérdem.
2019. jún. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
bruttó vagy nettó bérről beszélünk?
2019. jún. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
4%

Nettó.

Szinte bármilyen szakmunkás bizonyítvánnyal, vezetői engedéllyel(na jó, B kivételével), épkézláb diplomával.

2019. jún. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nálunk a mérnökök se kapnak annyit és én se kapok 300at pedig szakmám van. És bp.

Szerintem ez megint a szokásos gyakoris nagyzolás.

Mindenesetre nekem se lesz sose saját lakásom, mert szülőknek nincs ingatlanuk (az egyik valóban hajléktalan, a másik még lakik valahol), nekem meg annyim van, hogy havi 20-50 a megtakarítás. Ami úgy nagyjából valahol a lópikula és semmi közt mozog, ha lakásról van szó. Viszont egyedül élek egy csinos albérletben, szóval nem panaszkodom.

2019. jún. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
27%

"Hát nem tudom, nálunk a mérnökök se kapnak annyit és én se kapok 300at pedig szakmám van. És bp."


Hát persze, biztos elhiszem neked ezt a kamut. :D

2019. jún. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát mindenki tudja hogy Budapesten mára takarító is másfél milliót keres és mindenki Lamborghini-vel meg Porsche-val jár. Nem véletlen hívják már Budapestet Dubai 2-nek.
2019. jún. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
62%

Simán, vállalj hidegburkolást...

Na jó, viccet félretéve, az utóbbi időben fontos változások történtek:

- bevezették a lakástámogatást

- a szakmunkások, és általában a kétkezi munkások bére jócskán emelkedett, míg a diplomások bére nem igazán (talán az informatikusakat kivéve). Érdemes megpróbálnod munkahelyet váltani.

- hiába emelkedtek a lakásárak, Magyarország Nyugateurópához képest továbbra is olcsó. Ez nem csak rengeteg nyugateurópait vonz, hanem rengeteg pénzes kínait, mind itt vesz lakást, mert itt pl. nem kell terrortámadástól tartani, mint Berlin/Brüsszelben.

- rengeteg nyugati cég fektetett be az országban, főleg Budapesten.


A kérdés már csak hogy meddig tart a jelenlegi helyzet?

2019. jún. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!