Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pszihológiában jártasakat...

Pszihológiában jártasakat kérdezem. Ennek így van értelme?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam miért nem tudok lefogyni. Mindig van bennem valami félelem szerű érzés ha látok magamon valami változást és magát a diétázást vagy a sportolást is idegennek érzem magamtól, ha tudom, hogy fogyási célzattal űzöm. Arra gondoltam, hogy a félelem abszolút nem normális érzés, és elkezdtem agyalni, vajon mitől félek és miért.

Eszembe jutott, hogy mikor kicsi voltam és láttunk a tv-ben vagy bárhol vékony nőket akkor anyám mindig lenézően beszélt róluk. Lehet ez az oka?


2019. júl. 8. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A plusz súly általában védi valamitől az embert. Pl egy gyerekkori erőszak miatt a zsír lesz a páncél, hogy ne legyen vonzó a férfiak számára, de amit te is írtál az is egy lehetőség a sok közül.
2019. júl. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, lehet ennek így értelme. A túlsúlyos emberek ráadásul a belső lelki gyengeségüket, érzékenységüket is el akarják rejteni.

Az természetes, hogy félsz az újtól. De hidd el, a plusz kg-knak hosszú távon egészségkárosító hatásai vannak.

Minden fejben dől el, ha le akarsz fogyni, akkor hidd is el, hogy ez számodra miért jó, akár le is írhatod egy papírra is.

Az utolsó mondatodból is látszik, hogy még nem váltál le anyukádról, mert az ő téves, negatív berögződése még mindig hatással van rád. Gondolom anyukád is elhízott ember és sokszor mondhatta azt, hogy csak a kutyák játszanak a csontokkal, ugye? Sok egészségügyi problémája van?

Egyébként azzal, hogy lenézően beszélt a vékony nőkről ezzel csak magát tette nevetségessé, mert irigy volt rájuk, mert ők szépek és csinosak, ő meg egy elhízott lusta ember, aki iránt szinte senki nem érdeklődik. Szóval inkább irigységből mondhatta anyukád, amit mondott.


Lépj ki ebből a negatív légkörből.

Sok sikert és kitartást kívánok, hogy elérd a célodat. :)

2019. júl. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, anyukám túlsúlyos. Én nem vagyok az, de nem is vagyok annyira vékony mint szeretném. Most tartok ott, hogy lelkileg leváljak anyámtól, de nehéz ha úgy nőttem fel, hogy neki próbáltam megfelelni folyton, vagy pont hogy dacolni vele mindenáron
2019. júl. 8. 09:09
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Simán. Én azért ragaszkodom a súlyomhoz, mert nem akarom, hogy a férfiak lássanak.


Szerintem a legritkább az, amikor valaki csak sokat eszik, azért kövér. Akkor csak le kellene tennie a kaját, és kész.

2019. júl. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

*psziChológia


Amúgy meg csak az agyad tiltakozik az erőlködés ellen. A szervezeteddel nem tudod megértetni, hogy a szokatlan erőlködés vészhelyzet nélkül (sport) érted történik. Ne bújj emögé a kifogás mögé.

2019. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ne értsetek félre, nem kifogásokat keresek és, mint írtam, szeretek sportolni. Akkor van baj, ha fogyási célzattal akarok sportolni. És nem azért agyalok ezen, hogy most jól elbújjak mögé, hanem hogy -mert rájöttem a miértre- hatni tudjak magamra.
2019. júl. 8. 13:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy nem szereted magadat és tudat alatt tiltakozol az ellen, hogy a fizikumod javításának célzatával végezz dolgokat. De mindennek igencsak korlátozott jelentősége van, ugyanis a psziché nem egy olyan dolog, hogy azonosítod a problémát, előveszed a szerszámos ládádat, meghúzod a kellő csavarokat és kész.


Úgy tudsz hatni magadra, hogy olyan sportot űzöl, amit élvezel csinálni, máskülönben ki fogsz égni. Ennyi a titok, túlgondolni a dolgot káros és felesleges.

2019. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!