Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme az időskornak?

Mi értelme az időskornak?

Figyelt kérdés
Lehet rossz kategória, de én inkább halnék meg 70 évesen, hirtelen, mint hogy ágyhoz kötve sínnylődjek évekig, célok és motiváció nélkül.
2019. jún. 27. 20:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Ezzel én is így vagyok, csak sajnos nem igazán vagyunk rá befolyással.
2019. jún. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Vannak böven idösebben 80+ évesek, akik aktívak, nem ágyhoz kötöttek és vanakn céljaik meg motivációjuk is.

Akiknek nincs, azoknak 70 évesen sem voltak, meg 50 évesen sem.

2019. jún. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

de egy ilyen céltalan idős parazita... a társaladmon, a családján. Semmivel nem jobb mint egy csecsemő akiből még legalább lehet valami.

Miért nem lesznek öngyilkosok inkább?

2019. jún. 27. 21:14
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
na arra befizetnék, lenne e bátorságod rácuppanni a gázcsonkra. lúúzer
2019. jún. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

parazita?

Ember te nem vagy normális! Anyád,apádat is elföldeled élve?!nyilván

2019. jún. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
Mick Jagger barátunk újra koncertezik (76 éves), Paul McCartney úgyszintén (77 éves), Al Pacino is aktívan filmezik (79 éves), stb. Pedig a pop-, és filmszakma nem éppen a példás és józan életmódot folytató egyének gyűjtőhelye: isznak, dohányoznak, füveznek ezerrel, oszt valahogy mégis bírják... :)
2019. jún. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy idős korodra vannak-e céljaid vagy motivácód rajtad múlik, nem a korodon. 20 évesen is lehetsz céltalan és motivációtlan. Akkor mit csinálsz? Amint egy nap felkelsz és rájössz hogy nincs motivációd fejbelövöd magad?

70,80 év felett is van élet. Dédnagyim már 90 elmúlt de még mindig vígan és boldogan éli az életét, új barátokat szerez, benne van a közösségi életben. Nagyanyám még mindig tanít, segíti a következő generációt.


Nagyon furcsa gondolkodásod van amúgy. Ha már nem vagy hasznára a társadalomnak ki kell nyírni magad, viszlát, minek vagy ha nem lehet belőled pénzt csinálni. Szeretet? Törődés? Idő amit még el lehetne boldogan tölteni együtt? Le van szarva, a gépbe nem illesz bele, mehet a golyó a fejedbe.

2019. jún. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mikor a kérdésedet olvastam, azt hittem arra gondolsz, hogy súlyos beteg, ágyhoz kötött, adott esetben demens emberként nem szívesen élnél - ezt meg tudom érteni, én sem. Viszont ez a "parazita" kifejezés nagyon erős. Ismerek olyan professzort, aki 86 évesen még tanít, és nem is akárhogy. Ő tényleg minden csak nem "parazita". Aki pedig nagyon beteg, az nem tehet róla, sokan nincsenek is már olyan állapotban, hogy felmérjék, mi történik velük. Az öngyilkosság pedig az emberek többségének nem opció, az élőlények arra vannak "huzalozva", hogy szeretnének életben maradni. Elég durva dolog ezt számon kérni valakitől. (Első válaszoló voltam).
2019. jún. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Födet rá!
2019. jún. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Keress rá a stoicizmusra.
2019. jún. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!