Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért jó hidegebbre hűteni...

Miért jó hidegebbre hűteni nyáron, mint ahány fokra télen fűtenek? Ha kint 21-23 van, minek klímázni?

Figyelt kérdés

Télen, amikor az ember vastagabb farmerben, zárt cipőben, esetleg csizmában, hosszú ujjúban van, 25-26 fokra van fűtve iroda, terem, minden.

Nyáron szandál, térdig érő szoknya, póló (esetleg ujjatlan) - klímák bekapcsolva, sok esetben 22-23 fokra.


Akinek ellenvetése van, annak letekerik a fejét.


Miért jó ez?

Én amúgy egyfajta presztízskérdésnek érzem ezt.


A közismert népdalt már rég átköltöttem arra, hogy télen nagyon meleg van, nyáron nagyon hideg van.



Egyik ismerősöm májusban, 15 fokban, kabátban meg akart fagyni, káromkodott, hogy milyen hideg van, a boltig megfagyott.

Mostanában reggel van 21 fok, bejön őrjöngve, hogy milyen meleg van, majdnem megsült, 30 fok van..


2019. júl. 8. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Igazából én sem értem. Van aki nehezebben tűri a meleget az tény. De például én nem bírom a klímázást sem. Akár csak kicsit be van kapcsolva akár folyamatosan megy. Sehogy sem.

Van aki imádja mivel a környezetemben is többen vannak akik már avval dicselednek hogy előre van hűtve a lakás és mennek már mert nem bírják a fullasztó meleget

2019. júl. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Hiába vezeted le matekkal, a hőérzet teljesen más az eltérő évszakokban, azokat egymáshoz nem lehet hasonlítani.

A kérdés többi részére nincs értelme válaszolni, az csak hőbörgés.

2019. júl. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

én rájöttem 1 dologra

tudod mi a különbség télen a 18 és nyáron a 18 fok között?

nyáron minden ontja magából még a meleget, míg télen a hideget inkább!

tehát hiába 18 fok van kint, attól még a meleg száll felfele


a főnököm nevetni szokott amikor a kb 20 fokos irodában pulóverben ülök

2019. júl. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy ezt megkapom. :D


Azért azt ne magyarázzuk már meg, hogy télen melegebb helyiségben kellemes lenni több ruhában, mint nyáron.

2019. júl. 8. 12:35
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam télen 21 fok van, nyáron meg 25.
2019. júl. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A téli 26 fok az, ami nem normális, alapból is sok, lassabban fog az agy, de ha még be is van öltözve az ember, akkor pláne. A légkondis 22-23 teljesen rendben van, ha fázol, vegyél fel egy kardigánt.

Egyébként meg a páratartalom az, ami nagyon nem mindegy, a száraz 23 fok kellemes, a párás meg 30-nak is tűnhet.

2019. júl. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

# 5



Ez egész jónak hangzik. ;)


Nekem is valahol télen 21-23, nyáron 25-27 között jó. Nem fordítva. :D

2019. júl. 8. 12:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem találkoztam még olyannal irodában télen, hogy 21 fokra hűtötték volna a helyiséget, gyanús hogy a 25 fokot érzed 21-nek, mikor kint nagyon meleg van.
2019. júl. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Oké, hogy 21 fokra van állítva, de nálunk akkor van az irodában 27 fok 😃


Ha nálatok tényleg 21-22 fok van, és ez a többségnek tetszik, neked meg nem, akkor tessék felmondani!

2019. júl. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9:

pulóver helyett felmondás, nem is rossz ötlet :D

2019. júl. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!