Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit szeretnél elérni az...

Mit szeretnél elérni az életben 30 éves korodig?

Figyelt kérdés
Érdekelne, kinek mi a fontos.hány éves vagy most? És hol tartassz a megvalósításukban?
2019. júl. 10. 15:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Olyan munkahelyre kerülni, ahol sok tapasztalatot szerzek, amit később leendő saját vállalkozásomban is kamatoztathatok. De azért legyen ez a hely viszonylag laza, ahol jól elvagyok, a fizu elég, ha éhbérnél jobb, cserébe legyen nagyon sok szabadidőm. Legalább nyáron. De az se baj, ha máskor, csak akkor legyen annyi a fizetés, hogy melegebb éghajlaton telelhessek.


Apróságokban szeretnék fejlődni. Kommunikáció, emberi kapcsolatok leginkább. Most a gyengéimet fejleszteném. Az erősségeimmel elboldogulok a leendő munkahelyen, ki fogok tudni teljesedni.


Ha minden stimmel, akkor jöhet a gyerek, akár még a szerető(k) is.


Most ott tartok 27 évesen (f), hogy párommal összeköltöztem, elvégeztem az egyetemet, és pályakezdőként állást keresek. Meg van egy viszonylag jó családi hátterem, akik eddig mindenemet fizették, kocsit adtak alám és ilyenek...

2019. júl. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Saját családot, házat vagy lakást, autót.

Szeretnék egy jó munkahelyet is ahonnan biztos hogy nem rúgnak ki.

2019. júl. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
69%

Én most múltam el 30 éves.


Egyik oldalról sok mindent elértem a magam szintjéhez képest, másik oldalról nem sok álmom teljesült.


Kezdem az elejétől.


Sosem voltam igazán népszerű, mindig én voltam a kiközösített gyerek 18 éves koromig. Mindez megspékelve egy munkanélküli, terrorizáló alkoholista apával. Igazán egyetemen siklott ki az életem, mert se anyagi se érzelmi támogatást nem kaptam soha. Diák munkáztam hogy nullára kijöjjek, diákhitelből tanultam. Plusz az egész egyetembe belefásultam, közel 10 évet elvett az életemből és céltalanul éltem.


Akkor változott meg minden, mikor elkezdtem dolgozni. Apám meghalt, én meg azt mondtam, ennyi volt az önsajnálatból. 3-4 éve dolgozom, ez alatt egészen jól haladtam.


Amit elértem:

- Visszafizetett diákhitel.

- Biztos állás, szeretem a munkaköröm, tudok benne fejlődni.

- Relatív jó fizetés. Nem az igazi álom, de 350-400 / hónap kellemesen elég a megélhetésemre.

- Megtakarítás 8+ millió forint. Sajnos közben elszálltak az árak is így lakás egyelőre esélytelen.

- Megtanultam vezetni, pedig sosem vágytam rá, de már van jogsi és céges autó is.


Mindezek mellett élvezem az életet. Régen soha sehova nem jártam, gép előtt ülő kocka voltam., Azóta rendszeresen vannak kimozdulós programok, kirándulás, túrázás, gyakorlatilag hetente megyek valamerre, túrázni, autósportokat nézni.


Ami nagyot dobna az életemen az önálló lakás. Eddig csak szoba bérlésre volt lehetőségem, viszont lassan szeretnék tovább lépni. Úgy néz ki, ismerősön keresztül "baráti" áron tudok majd lakást bérelni, ami ha nem is saját, azért hatalmas előrelépés lenne a jelenlegi "kollégiumi" életérzés után.


Másik ami jó lenne, egy barátnő. De sajnos se jól nem nézek ki, se önbizalmam nincsen. Ezen talán tudna lendíteni a teljes albérlet, hiszen nem mindegy, hogy azt mondom a lánynak, hogy ugorjon át, vagy azt, hogy halkan mert itt a lakótársam is...


Jelenleg kicsit elvagyok a kényelmes húgy meleg életemben, de tervezek tovább lépni.


Ami célom lenne még:

- Egyetem befejezése, diploma.

- Munkahelyen fejlődés, fentebb lépés, ha ez nem jön össze váltás.

- Külföldi munka, élet kipróbálása.

- Saját vállalkozás indítása. Nem valami nagy, inkább csak munka melletti kiegészítő.

2019. júl. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Lassan 27 vagyok.


Lakást örököltem, így az a rész pipa. Igazából még így is nehéz megélni, szóval el nem tudom képzelni, mi van azokkal, akik albérletet bérelnek. Baráti köröm amúgy szerencsés, vagy örököltünk, vagy szülők segítettek.

Szóval lakás pipa.


Az elkövetkező bő 3 év alatt 2 nagy területen szeretnék előrehaladni:

-párkapcsolat - kiegyensúlyozott párkapcsolat, esküvő előtt közvetlen vagy azon túl

- munka - szerethető munkahely


Kifejtés:



Alapvetően utálok dolgozni. Utálok bejárni és heti 40 óránál többet lehúzni. Jelenleg tanulok valamit, azzal szerintem könnyebb lesz, akár még szeretni is fogom.

Szeretnék végre egy adott végzettségnek megfelelően dolgozni, tehát szerezni egy piacképes papírt, abban dolgozni, fejlődni, szakmai tapasztalatot szerezni. Szeretnék nem utálattal bemenni és végre lelkesen, legalábbis lelkesebben dolgozni. Elegem van az érettségit igénylő kulimunkákból.

Szeretnék aránylag jól keresni, kényelmesen félretenni.

Álmom, hogy legyen lehetőségem (tehát az adott cég engedje plusz a fizum legyem így is elég) 6 órában dolgozni.


Szóval a munka terén ezek a célkitűzéseim.


Párkapcsolat:


Szeretnék 30 éves koromig stabil, normális, kiegyensúlyozott párkapcsolatban élni.

Szeretnék néhány "komolyabb" közös programon és persze sok-sok pihizős estén túllenni.

Én még életemben akkor voltam legmesszebb Magyarországtól, amikor Bécsben ill Temesváron voltam. Így alakult. Nagyon-nagyon-nagyon NEM vagyok utazós alkat, de szeretnék pár kis aktív, túrázós úton túllenni a vágyott párommal.

30 éves koromra szeretnék túllenni az esküvőm, vagy legalábbis közel hozzá.

Gyereket jópár évig nem szeretnék, ennek 3 fő oka van. Igazából az is lehet, hogy sohasem szeretnék szülni - ennek is van oka.


A fő irányvonalak ezek.


Persze sok-sok, és a jelenleginél jóval több sport; egy jó pszichológus, végre foglalkozni a kreatív hobbijaimmal...

De ez nem is az a kategória, hogy mit szeretnék elérni, hanem milyen életmódot szeretnék élni addigra.

2019. júl. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!