Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te szoktál azon agyalni, hogy...

Te szoktál azon agyalni, hogy miket szeretnél még elérni az életben, hogy milyen gondjaid vannak?

Figyelt kérdés

Én szoktam de az a baj a nap akármelyik szakaszában képes vagyok ezeken görcsölni, hogy ezt a sok mindent mégis hogy és mikorra fogom tudni elérni.

Tudnátok tanácsot adni hogyan vegyem lazábban és ne csak ilyen negatív dolgokon görcsöljek állandóan?

Köszönöm aki segít

19L



2018. szept. 26. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Amíg nem dolgoztam, nekem is voltak ilyen gondjaim. Most egyetem és meló mellett annyira le vagyok foglalva, hogy este van, hogy ezeken gondolkodom, de nekem inkább csak azzal volt a bajom, hogy haszontalannak éreztem magam. Jelenleg viszont egyáltalán nem érzem így.
2018. szept. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Szinte 1-2 nap kihagyással mindig így fekszem le aludni, tele elképzelésekkel, aminek a k***a pénz szab határt, és nincsenek nagy elérhetetlen vágyaim, csak függetlenedni, venni egy ingatlant ami felett én rendelkezem, ilyen egyszerű alap dolog, és mégis agyalni kell rajta, ezt nem lehet lazán venni mert ha nem törekszem a jövőre, akkor lakhatok itthon majd 40-50 évesen is.
2018. szept. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Én is szoktam sokszor ezeken agyalni meg aggodalmaskodni. De szerencsére hamar rájövök, hogy totál értelmetlen és leakadok a témáról.
2018. szept. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Mindenki szokott ilyesmin agyalni, de görcsölni nem kell rajta! Fiatal vagy még, előtted az élet, még bármit hozhat!

Ha nem szórod el a pénzt, majd lesz lakásod, meg minden, ami kell...

Megtalálod a nagy Őt, és együtt mindent megoldotok.

Persze nem hullik magától a sültgalamb, de amit az ember igazán akar, azt eléri!

Görcsölni pedig nem szabad semmin, mert azzal csak ártassz magadnak!

2018. szept. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Szoktam ezen gondolkodni. Nagyjából meg volt fejben a válasz, kb. ugyanazt leírta a # 2-es válaszadó, amire gondoltam. Nem régen kezdtem el egy új helyen dolgozni. Első fizetés tekintetében számítottam valamire, szerintem nem voltam nagyravágyó, mégis alatta maradt az összeg. A következő fizetésem még kevesebb lett néhány ezer forinttal. Ezek szerint a további hónapokban sem számíthatok rendes fizetésre, ebben a munkakörben itt ennyit keresk. Emlékeim szerint csináltam már ezt jóval több pénzért is, mondjuk akkor kevesebb idegsejtem maradt épen. De most ez a valóság. Ez? Lesz nekem jobb autóm, lesz saját lakásom, el tudok költözni, megy az álmodozás ezerrel. Ebből? Kifizetem a bérleti díjat, megtankolom az autót, hogy munkába tudjak járni, kifizetem az internetet, hogy legalább egy szórakozásom legyen, aztán gyakorlatilag éhezhetek egy hónapig. Félre egy forintot nem tudok tenni. Ma éppen azon gondolkodtam, miből fogom berendezni a képzeletbeli lakásomat. Nem tudok ismerkedni, valószínűleg sosem lesz egy társam, akivel ketten kicsit könnyebb lenne, egyedül kell megoldanom mindent. Egyedül ennyiből nem megy, csak éhenhalni tudok, vagy annyira leadni az igényeimet, hogy az nem összeegyeztethető az élettel. Pedig most is csak vegetálok, anyagilag és szociális kapcsolatokban is hiányt szenvedek. Legalább az utóbbi megoldódhatna már.
2018. szept. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos túl sokat is.

Kívülről úgy tűnik, hogy halad előre az életem, de valójában rossz az irány és távolodok a céloktól, ez pedig frusztrál a többi problémám mellett. Szóval duplán rossz.

2018. szept. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Én teszek is azért, hogy megvalósítsam az álmaimat, nem csak agyalok rajtuk.
2018. szept. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Már nem. Rájöttem felesleges. Tervebe volt az egyetem, az MSc, még talán a PhD is. Aztán először rájöttem nem vagyok olyan jó a szakmában, hát továbbadtam a PhD-n. Aztán egy komoly betegség miatt abba kellett hagynom az egyetemet is. Jelenleg nagyon távol vagyok minden korábbi célomtól. Mondjuk úgy a sors nem azt a jövőt szánta nekem, amit én.

És akkor beszélhetnénk még arról mennyibe kerül egy lakás, a rezsi, a megélhetés, milyenek a fizetések...

Szóval, ha agyalsz, akkor logikusan csak negatív dolgokon fogsz görcsölni. Nem éri meg, hidd el! Sose szerettem ezt a mondást, de most tényleg valahogy idevág: "Majd lesz valahogy, úgy még sose volt, hogy valahogy ne lett volna."

2018. szept. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!