Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lelkileg megalltam a fejlődésb...

Lelkileg megalltam a fejlődésben. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés
14 éves koromban kerültem középiskolába, ahol nagyon sokat bántották, fizikailag is és szavakkal is. Mindennapos volt és folyton az öngyilkosság járt az agyam, 2 évig kellett ezt szenvednem, mert senkinek nem mertem szólni. Inkább megbuktam, hogy ne maradjak abba az osztályban. Azóta már eltelt néhány év. Felnőtt lettem(20 éves vagyok) de semmit nem változtam, olyan vagyok, mint akkor, visszahuzodo, csendes, gyerekes. Boltba nem merek egyedül bemenni, ami még egy 14 éves gyerektől is szánalmas, nemhogy egy felnottol. Barátaim sincsenek, mert nem merek nyitni, folyton ugyerzem, hogy engem mindenki utal. Meg a szüleimmel sem merek beszélni például a lányokrol vagy barmi ilyen komolyabb témáról, mert cikinek érzem, mint a gyerekek. Nem tudom, hogy lehetséges e az, hogy megalltam a lelki fejlődésben, de úgy érzem, hogy az elmúlt 6 evemben nem fejlődtek semmit e téren.
2019. júl. 11. 00:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, szerintem fordulj szakemberhez. Ne érezd magad ettől rosszul, néha bárkinek szüksége lehet erre. Az már jó jel, ha felismerted, hogy ezzel problémád van. Rengeteg ember ezt észre sem veszi, náluk már jóval előrébb jársz.
2019. júl. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
A családodtól ne félj! Ők azok akik mindenben melletted állnak. De ha egy idegennel szeretnél beszélni, akkor keress fel egy pszihológust, vagy rám is írhatsz. 😉
2019. júl. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is már előrébb jársz ezzel, hogy felismerted a problémád. Nekem a barátnőm olyan, hogy körülötte mindenkinek komoly kapcsolata van és mindenki tervezi a családot, ő meg ott van szingliként és a párkapcsolati élete olyan, hogy mindig csak harmadik félként tud beleku.rválkodni mások kapcsolatába és nem tervezi azt se, hogy elköltözzön a szüleitől és felnőtt nőként önálló életet éljen. Ehelyett mindenkit lenéz és mindenkire fujjog, aki egy kicsit is sikeres. Ha ezt nézzük te már sokkal előrébb jársz az ilyen emberektől, mert vállalod és beismered, hogy valami nincs veled rendben. A helyedben utánanéznék a neten, hogy merre van megbízható pszichológus a környékeden. Ne pszichiátriára menj, mert ott nagyívben tojnak rád és csak a gyógyszert írják egyből. Vedd a bátorságod és keress fel egy szakembert. Nem kell tőle félned, mert ha elmondod neki, hogy te neked már esetleg a felkeresése is komoly lelkierőt igényelt, akkor annál finomabban fog veled bánni. Ha sírnod kell nyugodtan sírj, hisz ő mindent megért és átérzi a problémád ezért valasztotta ezt a hivatást.
2019. júl. 11. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok, csak 24 évesen. Engem is mindenki szétb*szott lelkileg.
2019. júl. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Majd meglátod amit megszeretnél.

Tudod, az élet sója ott van mindenhol testvérem, és mindenkinek ott van! Még csak nézned se kell utána mert annyira nyilvánvaló.

2019. júl. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!