Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha mindig rosszat...

Mit tegyek, ha mindig rosszat mondok?

Figyelt kérdés
Valamiért mindig sikerül kijönnie olyasvalaminek a számon, ami bántó, bunkó, vagy simán hülyeség. Már nem is nagyon merek megszólalni társaságban. Mit tegyek?

2019. júl. 11. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Légy egy kissé megfontoltabb, és mielőtt kimondasz valamit, gondold át még egyszer, hogy kinek és mit mondasz. Tudom, ez spontán helyzetekben nem mindig valósítható meg, de törekedni kell rá, és ha értelmes dolog nem jut az eszedbe a témáról, akkor inkább hallgass. Az a mondás, hogy "Aki hallgat, nem biztos, hogy hülye".
2019. júl. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak az a gond, hogy van, amikor kb 10 percig gondolkodom rajta, hogy kimondjam e, míg mások tök lazán beszélgetnek. És amikor én is csak úgy spontán mondok valamit, az sokszor valami baromság lesz.
2019. júl. 11. 11:42
 3/10 anonim ***** válasza:
Hú, csatlakozok. Nálam az a baj, hogy ha gondolkozok rajta, akkor is olyasmi jön ki a számon, ami szerintem tök oké, de mások bántónak érzik. :/ Pedig soha nem akarok rosszat senkinek.
2019. júl. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem is, meg van olyan, amikor teljesen olyan stílusban beszélek, mint mások a társaságban, de míg náluk teljesen normális, amit mondanak, nálam furán jön ki.
2019. júl. 11. 11:54
 5/10 anonim ***** válasza:

#4

Ohh, akkor nem vagyok egyedül. Bocsi, hogy nagyon érdemben nem tudok segíteni, még nálam is megoldandó probléma ez...

2019. júl. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem gond, azért kicsit vigasztal, hogy nem csak én küzdök ilyen gondokkal...
2019. júl. 11. 12:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Én inkább a gyorsítást javasolnám. Próbálj gyorsabban reagálni, gondolkodás nélkül azonnal mondani, ami eszedbe jut!


Nyilván ettől sokkal több hülyeséget fogsz mondani. Viszont idővel utól tudod érni magadat, és már nem fogsz hülyeségeket sem mondani.

Tehát én azt a stresszfaktort szüntetném meg, ami szerint rajtad van a kényszer, hogy mindig jót kell mondanod, azzal, hohy innentől nyigodtan szard telibe, hogy rosszat mondasz-e. Arra koncentrálj, hohy mondj valamit, hogy gyorsabb legyél! Előbb a gyorsaság, utána jöhet rá a minőség.


Érdemes ismerőssel gyakorolni, vagy akár csak magaddal a tükör előtt.

2019. júl. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet!
2019. júl. 11. 14:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Magammal a tükör előtt gyakorolni? Önmagam mondanivalójára önmagam reagáljak, vagy hogy kell ezt érteni? Előbb-utóbb mehetünk az elme-gyógyba!
2019. júl. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hátha visszabeszél a tükör xd
2019. júl. 11. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!