Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az mire utal, ha részegen...

Az mire utal, ha részegen rosszat mondok valakiről akit nagyon szeretek?

Figyelt kérdés

Múlt héten sikerül meginnom 4 üveg két decis Kalinkát, és azt mondták a haverok, hogy elég ocsmány dolgokat mondtam egy fontos emberről az életemben. Nem részletezném, elég annyi, hogy mindig ott volt mellettem a trében, sosem ítélkezett felettem, mindig segített. Nélküle valószínűleg már feladtam volna minden álmom...


Mi okozhatta ezt? Az alkohol elvileg csak a gátlásokat oldja, nem? De én nem a gátlások miatt nem mondanék rosszat róla józanul soha, hanem mert szeretem. Lehet, hogy elindultam azon az úton aminek a végén a feleségét részegen verő apuka áll? Nem szeretnék...



2015. szept. 30. 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudod 2 ember mond igazat: a kisgyerek es reszeg ember.

De fogalmam sincs hogy miert...

2015. szept. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Van egy jó megoldás, ne igyál.

Egyébként az is lehet, hogy van egy kis tudatalatti rossz érzés irányába mégiscsak, akár irigység, akár amiatt hogy sokat ott volt melletted és látott a rossz dolgokban.

Meg az is lehet, hogy csak szimplán hülyeséget hoz ki belőled az alkohol. Nem mindig utal valamire.

2015. szept. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Phoney ***** válasza:

Mert sok mindennel (és sok mindenkivel) szemben vegyes érzelmeink vannak. Az ilyen belső ellentéteket többnyire úgy dolgozzuk fel, hogy az ellentétpár gyengébbik felét (ez esetben a negatív érzelmeket a szeretteinkkel szemben) megtagadjuk magunk előtt, azaz nem tudunk róluk, de ettől még továbbra is léteznek, működnek.


Ha bővebben érdekel a téma, olvass utána Carl Jung pszichiáter árnyék-modelljének, bár sajnos magyarul csak szakirodalomban lehet érdemben olvasni róla.

2015. szept. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az alkohol tudatmódosító szer. Részegen egész másképp látod a világot, másképp ítélsz meg dolgokat, személyeket, mint józanul.
2015. okt. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!