Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Utált személytől egy szép...

Utált személytől egy szép ajándék/emléktárgy: mit tesztek vele?

Figyelt kérdés

Ha egy amúgy jó/hasznos/szép dolgot kaptok egy olyan embertől, akit utáltok, akkor megtartjátok a tárgyat, vagy inkább túladtok rajta, mert rossz emlékeket ébreszt?


Most kaptam ajándékba valakitől egy nagyon aranyos kis mütyürt... Nem tudom minek vette nekem, gondolom nem tudja, hogy látni se bírom őt. (Elég jó színész vagyok.)

Nem egy nagy értékű dolog vagy ilyesmi, de már régóta nézegettem, hogy milyen cuki... erre megvette nekem. De most már rá se bírok nézni, mert tőle van :(


Nem valami fontos kérdés, csak kíváncsi vagyok :)


2019. júl. 11. 21:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

“gondolom nem tudja, hogy látni se bírom őt. (Elég jó színész vagyok.)“


Én erre azt mondom, hogy kétszínű vagy, és álszent, hogy még el is fogadtad.

2019. júl. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Add oda valakinek.
2019. júl. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Elképzelhetetlen, hogy ilyen történjen velem. Eleve nem utálok senkit. Soha nem is szoktam, de ha mégis úgy lenne, azt biztosan tudná és eszébe nem jutna nekem ajándékot adni. Nem szépet, nem jót, hanem úgy általában bármilyet :)
2019. júl. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1: A családi béke érdekében nagyon fontos megtanulni, kivel hogy viselkedsz. Nem vághatod csak úgy oda valakinek, hogy nem bírod a fejét.


Udvariasnak kell lenni mindenkivel, még ha nem is kedveled, ez nagyon fontos.

2019. júl. 11. 21:55
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Általános iskolában rühelltem az osztályfőnöknőmet, de karácsonykor engem húzott és kaptam tőle egy plüssmajmot. Ennek lassan 28 éve, de még ma is megvan. Én ezt... :)
2019. júl. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Aha, igen. Csak van átmenet aközött, hogy az arcába vágod valakinek, hogy utálod, és aközött, hogy eljátszod, hogy kedveled. Mivel ajándékot vett neked, erről van szó. Ha családról van szó, akkor meg aztán végképp nem értem, miért nem tudsz elé állni és megbeszélni vele a dolgot. Hiába bölcselkedsz, akkoris kétszínű vagy.
2019. júl. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%

Nemtudom elképzelni, hogy ennyire utáljak rokont. Ha meg csak nem kedvelem igazán megtartanám és boldogan használnám olyankor csak az ajándék a lényeg nem a másik személye, vadidegen is a kezembe nyomhatná a buszon.

Exektől kapott dolgokkal csináltam azt, hogy félre raktam őket kicsit, amikor megbékéltem, leülepedett a szakítás okozta érzelmi vihar apránként újra előkerültek.

2019. júl. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%
Kétszínű vagy, utálom a fajtádat. Ha ilyen jó színész vagy, akkor nap mint nap játszd el az adott tárgynak, hogy mennyire szereted. Mi olyan nehéz ebben? Hiszen úgysincs egy őszinte pillanatod!
2019. júl. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

Én is voltam már hasonló helyzetben, és pár hét után tovább adtam a kacatot. (A s... fej volt főnököm adott mindenkinek valami jelképes dolgot, mikor elment máshova dolgozni.)


Szép volt, jó volt, de nem tudtam teljesen élvezni, mert mindig amikor ránéztem, rossz emlékek jutottak róla eszembe, ennyit még nem ért meg.

Hiszek benne, hogy mint ahogy teljesen értéktelen, semmilyen tárgyak is lehetnek felbecsülhetetlenek a hozzájuk kapcsolódó eszmei érték miatt, úgy hasznos, sőt, értékes dolgok is lehetnek nem kívánatosak, ha rossz emlékeket ebresztenek benned.


Ha tényleg annyira rühellem az illetőt (ami előfordul a felnőttek világában - nem mindenkire vághatod rá az ajtót, mint valami öntudatos kamasz, hanem hosszú távban kell gondolkodni) akkor én szívesebben adnám oda az ajándékot valaki másnak, akit tényleg kedvelek, és akiről tudom, hogy tetszene neki, és számomra így nyerne értéket.

2019. júl. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!


6. és 8. válaszadónak: nem tudom, hány évesek lehettek, de így az írásotokból olyan 10-12 évesnek tűntök. Jó, ha most tanuljátok meg, hogy először is ajándékot nem illik visszaadni, legfeljebb ha zavarbaejtően drága.

Az én esetemben egy ezer forint értékű kis cukiságról volt szó.

Másfelől, attól még, hogy valaki ajándékot ad neked, nem biztos, hogy szeretetből teszi. Attól még sokszor el kell fogadni és jó pofát kell hozzá vágni.

Harmadrészt nem a kérdésre válaszoltatok, csak idejöttetek trollkodni, egy helyzet ismerete nélkül. Látatlanul vélemény alkottok rólam és egy helyzetről, ez nagy butaság. Ha nem tudjátok értelmezni a kérdésemet, üljetek vissza az iskolapadba.

2019. júl. 12. 00:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!