Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » ÖNISMERET: Ömmagam mostani...

ÖNISMERET: Ömmagam mostani diagnosztizálása. Megmondaná nekem valaki, mi lehet a baj velem?

Figyelt kérdés

Tünetek:

• Folyton váltakozó viselkedés, mely a kegyetlentől a tökéletesen tisztalelkűig terjed

• Hirtelen bevillanó, akár folytonos sötét gondolatok

• Érzelmek felszippanása akár egy pillanat alatt

• A nap 24 órájában sakkban tartás

• Problémagenerálás folyamatosan

• Bevillanó trágár szavak

• Kegyetlenkedés élvezete

• Fájdalom kivetítése másokra

• Nulla önuralom

• Folyamatosan váltakozó gondolatmenetek sokszor ugyanazon gondolat felett

• Érzelemmentessèg periódusa naponta

• Szinte folyamatos lankadtságérzés

• Sértő szavak másokra nézve

• Folytonosan váltakozó viselkedès



2019. júl. 12. 01:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Mennyire erzed magad boldognak a jelenlegi eletedben? Es hany eves vagy?

Arra tippelnek, hogy nem igazan talaltad meg magad, ezert folyamatosan keresgelsz. Mindekozben a sajat ketsegbe esesedet probalod elnyomni, de egyben talan kimutatni is hatha jon valaki es megmondja mit tegyel. Olyan erzes lehet, mint amikor erzed es tudod, hogy nem a helyeded vagy, csak epp azt se tudod megmondani merre mashova.

Nem erzed mostanaban azt, mintha megkeseredt volna kicsit? Nekem ezekbol a tunetekbol olyan, mintha ilyesmi bajod lenned. Ha huszonx eves vagy akkor meg biztosabb vagyok benne.

Vannak onismereti tanfolyamok, vagy csak siman probalj rajonni ki is vagy. De mivel kiirtad ezt a problemat feltelezen egyedul nem megy, ezert talan segithet a tanfolyam.

Ha semmi ilyesmi sorry, nem vagyok pszichologus, de szamomra ez jon le, amit leirtam.

2019. júl. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi infó alapján nem lehet felelősségteljesen nyilatkozni arról, hogy mi bajod van, kedves Kérdező!


1. tele vagy stresszel,

2. vsz nem vesz körül téged elfogadó és támogató közeg,

3. keveset alszol, vsz túl sokat gépezel,

4. fel van borulva a bioritmusod,

5. öröm- és mozgáshiányos vagy.

6. mikroelemhiány is okozhatja a tüneteid egy részét,

7. kezdődő depresszió nem kizárt.


Hogy mi a bajod pontosan, szakember tudná megmondani, nem a gyaki. Ha vacakul érzed magad, menj dokihoz.

2019. júl. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Önmarcangoló mókuskerékben vagy. És ez legbelül megfelel neked, ezért maradsz a kis komfortzónádban.


Tehát vannak pl társas szükségleteid, amik kielégítésére nincsenek olyan ismerőseid, vagy párod, így nyomnak téged, folyton jeleznek. Negatív érzésekkel (pl magány érzése). De mivel nem teszel értük, nem elégülnek ki, ezéft egyre nagyobb lesz a baj. Társas lényként egyre jobban prioritáson lesznek ezek a szükségletek. Eluralkodnak rajtad.


Szóval egy kis asszertivitást kellene tanulnod, akkor rögtön látnád, hogy miért is van és milyen bajod. Jobban tudsz akkor koncentrálni a megoldásra. Azaz a mókuskerék megasztására, kiszállni belőle, kimozdulni a komfortzónádból, és tenni azokért a szükségleteidért, amik régota kielégítetlenek, és régóta nyomnak téged.


Bármi is ez, nézz utána neki! Nyilván gyakorlatot nem sajátíthatsz el, viszont ha van egy kis elméleted hozzá, akkor néhány csalódástól megmenekülhetsz, előbb célt érhetsz.

Nezen érdemes olvasnod a témába illő cikkeket, pszichológiai szemléletből (ezotériás marhaságokat hagyd!). Meg rengeteg könyv is fent van torrenten pl.

2019. júl. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hello! 😊 Köszi a válaszokat, nagyon sokat segítettetek és rájöttem, hogy tényleg ezek lehetnek a problémáim. Ment a zöld kéz mindenkinek👍
2019. júl. 12. 17:42
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként, tizenéves lány vagyok.
2019. júl. 12. 17:45
 6/8 anonim ***** válasza:

kettes válaszadó vagyok


Akkor még egyszerűbb a helyzeted megoldása, keresd fel az iskolapszichológust!

2019. júl. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm😊
2019. júl. 13. 03:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet akár személyiségzavar , mindenképp menj szakemberhez,mert ha igen, idejében kezelve biztos jobb. Ha meg nincs semmi, legalább megnyugszol,hogy csak a stressz. De az,hogy felismerted , hogy van probléma veled és kezelni akarod már eleve jó.
2019. aug. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!