Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » El kéne mennem pszichológushoz...

El kéne mennem pszichológushoz? Hogyan vegxem rá magam?

Figyelt kérdés

Hónapok óta depresszióval küzdök. Utálom magamat, önbecsülésem és életkedvem is szinte 0. Rengeteget szorongok, mert sokkat bántottak már amiatt, mert túl csendes vagyok, a kevés önbizalmam miatt. A depresszióm volt már annyira durva is, hogy megpróbáltam véget vetni az életemnek, de rájöttem, hogy az nem megoldás. Bár megígértem magamnak, hogy sosem próbálom meg még egyszer, de még most sem jó a helyzetem.. Minden nap levertnek és kedvetlennek érzem magam.

Tudom, hogy pszichológusra lenne szükségem, a szüleim el is akartak vinni, de én egyszerűen nem mertem elmenni, mert úgy éreztem, hogy úgysem segíthet igazán, meg hogy úgysem fogom tudni elmondani neki a gondjaimat, mivel félénk vagyok, és nehezen nyílok meg, nehezen mondok el dolgokat másoknak, pláne egy idegennek nem. Szóval a félelem miatt nem mertem elmenni, mivel attól félek, hogy csak még rosszabbul érezném magam utána, mert nem tudom elmondani a problémáimat a félénkségem miatt, és semmi haszna nem lenne.

Akik voltak már ilyen helyzetben, elmondanák, hogy hogyan vették rá magukat, hogy elmenjenek pszichológushoz? Tanácsok? Tudott segíteni?

17/L



2015. dec. 7. 17:23
 1/4 A kérdező kommentje:
Hogyan vegyem* rá magam?
2015. dec. 7. 17:24
 2/4 A kérdező kommentje:
Sokat* Bocsánat az elírásokért.
2015. dec. 7. 17:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Elmehetsz nyugodtan pszihológushoz és ne parázz azon h nem nyilsz majd meg neki, ő szakember tudni fogja h beszéltessen ki te csak ne aggódj ha szükségét érzed vágj bele...
2015. dec. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 homo ludensz ***** válasza:

Depressziós problémáim vannak és ezért én járok két hetente pszichológushoz egy alapítvány finanszírozza,tehát nekem ingyen van. A dolog lényege hogy nekem annyival "könnyebb" hogy én dumálok s néha mondja is hogy a lényegről beszéljek. Lehet hogy én meg a fecsegés mögé rejtem a legbensőbb érzéseimet.

Igazából ez akkor működik valamennyire ha megtaláljátok a közös hangnemet. Úgy is mondhatjuk hogy szót értetek egymással ehhez viszont némi szerencse kell mint a házassághoz. Azért gondolom tisztában vagy a pszichiáter és a pszichológus képzettségét és módszerét illetően. Kérdezz és én szívesen válaszolok ha tudok hogy esetleg bátorítsalak hogy rászánd magad.

2015. dec. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!