Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Renáta névről?

Mit gondoltok a Renáta névről?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon sokáig nem tetszett, sőt utáltam ezt a nevet, mert olyan kemény, merev a hangzása, és kevés szimpatikus embert ismerek ezzel a névvel. A páromnak ez a kedvenc lány neve és mióta együtt vagyunk egyre jobban tetszik nekem is, főleg a Reni becézés. Babát várok, még nem tudjuk a nemét, de ha kislány lesz erősen elgondolkoztam, hogy ezt a nevet adjuk. Ti milyen kislányt képzeltek el egy ilyen névvel? Poroszlai a vezetéknév.
2019. júl. 18. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem szép név, egy volt osztálytársamat hívták így, szóval ő jut először eszembe róla :D Ő nagyon szép lány volt és okos, kedves is. Szóval nem fűződnek rossz emlékeim szerencsére ehhez a névhez.
2019. júl. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%

Ez olyan mint amit reggel húzzok le.

(ka k a)

2019. júl. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A jelentése szép (újjászületett). Van a névnek egyfajta nemes, bibliai töltete, de mégis nagy elcsépeltté vált mostanra. Ha tetszik ez a vonal, én javasolnám például a Natália (= született/születésnap) nevet, sokkal ritkább és szerintem szebb is.
2019. júl. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Nekem tetszik a vezetéknévvel, annak ellenére, hogy sosem voltam "renis".

A Renáta nekem is komolynak, keménynek, ugyanakkor nőiesnek hat.

Az, hogy kiket ismerünk ilyen névvel, annyira mindegy, mert minden ember más, senki sem születik azzal a névvel, amivel él, úgy kaptuk a szüleinktől.

2019. júl. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Az vagyok...És gyűlölöm.Viszont a jelentése nagyon jó.Latin név.A jelentése: újjászületett.Ennyi erővel lehetnék Főnix is.
2019. júl. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy Renátát ismertem,de csak rossz emlékeim vannak vele kapcsolatban,ezért útálom ezt a nevet...de attól még másnak lehet szép.
2019. júl. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szép.
2019. aug. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!