Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A családom folyton meg akar...

A családom folyton meg akar változtatni, kifiguráznak stb, mit csináljak, olyan rosszul esik?

Figyelt kérdés
Viszonylag visszahúzódó és csendes vagyok, kicsit más a meglátásom az életről mint nekik. Nem birom nem magamra venni amit mondanak. Ha a nagyszüleimnél vagyunk Ők is mindig mondják, hogy alig beszélek, stb..Talán én is érzékenyebb vagyok, de akkor sem olyan kellemes. A szüleim tudnak támogatók is lenni, de van, hogy eléggé megalázóan beszélnek velem, és azt mondják túlreagálom
2019. júl. 18. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem mégiscsak veled lehet baj, márpedig azért, mert meghallgatod, komolyan veszed őket, és foglalkozol velük. Ráadásul végső elkeseredésedben itt írsz ki róluk kérdést, ahelyett, hogy megemberesedve a sarkadra állnál, és szépen letojnád.
2019. júl. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
Ha rosszul érzed magad tőle, akkor ez bántás. Boztos nem szándékos részükről, vagyis nem érzik mi mennyire mikortól nem vicces, és úgy látszik az sem használ ha megmondod nekik, hogy neked rosszul esik tőlük. Ilyenkor meg kell próbálni a kijelentéseik ellen hatni, pl. visszakérdezni, hogy jobban örültek volna egy nem ilyen tulajdonságú gyereknek, vagy ilyenkor szoktak még ismert emberekkel példálózni, akiknek hasonló dolgaik vannak és mégis megállják a helyüket a világban. Egyébként az ilyen piszkálódások pont a szülők ilyen félelmeiből jönnek, hogy nem fogsz tudni boldogulni majd nélkülük, mert ők azt látták, hogy talpraesettnek, törekvőnek kell lenni a túléleshez, meg kell nyugtatni őket, hogy jól vagy te így, hogy a te korosztályodban többen vannak ugyanígy, és elfogadjátok hogy az emberek különbözőek. Ez még nem feltétlen hat majd negatívan az életedre, meg kell erősíteni őket abban, hogy de lám, megis sikeresen elballagtál az oviból, megtanultál írni, olvasni, villával enni, stb, ugyan úgy működsz mint mindenki más, a többi a te egyéni tulajdonságaid része, és ettől vagy te az aki, ettöl hatsz majd másképp a világra mint mások. Mondd el nekik, hogy nyugi van, mert te így érzed jól magad, és nincs okod megváltozni. Ha majd úgy látod valamiben változnod kell, magadtól is menni fog.
2019. júl. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban, velem is ezt csinálják..

Amint teheted, költözz el és minimalizáld a velük való találkozások számát.

2019. júl. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!