Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Párkapcsolatban az egyik fél...

Párkapcsolatban az egyik fél dohányzik?

Figyelt kérdés
Úgy működhet egy párkapcsolat, ha az egyik fél dohányzik, a másik fél viszont nem, és nem is kedveli azt a szagot, mikor a füstszag beleivódik a ruhákba?

2019. júl. 20. 05:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Én így voltam, a párom dohányozott (már leszokott az egészsége miatt de kb 7 évig voltunk így együtt)

Kell ehhez is a kompromisszum. Pl kicsaptam a balhét ha arra kellett kelnem, hogy dohányzik mellettem és büdös van. Ezért amíg aludtam kiment cigizni. Ő házában ezen kívűl nem szabtam meg hol gyújtson rá, de nálam csak kinnt/erkélyen volt szabad.

Meg (nem én találtam ki, de hasznos volt) mindig rágózott, úgyhogy a szájíz se volt probléma.

Mondjuk valamiért nála annyira nem volt érezhető. Mármint, hogy büdös lett volna. Volt egy osztálytársam akinél hátra se kellett néznem, hogy tudjam 2 méterre mögöttem van, még a pórusaiból is a hamu szag áradt.

2019. júl. 20. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Meghalt férjem dohányzott. Soha többet nem mennék bele úgy kapcsolatba, hogy dohányzik a másik. Rossz tapasztalataim vannak. Nem tudtam elérni, hogy csak kint dohányozzon. Szívta reggel a mosdóban, és ha hideg volt akkor az előszobában. Alapból maga a cigiszag engem nem zavart, de így én is szívtam a füstöt, ami nem egészséges. Egy vagyon ment ki a közös kasszából a cigire. Aztán sajnos fiatalon meghalt tüdőrákban.
2019. júl. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Hát... 5 éve vagyunk együtt, az elején nagyon figyelt, minden szál után cukorkát vagy rágót használt, de azért ez tarthatatlan hosszútávon. Szóval cigi után közvetlenül nincs csók, ez így néz ki

-na, csókol meg rendesen!

- nem, mert büdi vagy.

- nem vagyok büdi, csak cigiztem.

- pontosan.


Nálunk anno meg most a közös albérletben kizárólag az utcán /erkélyen cigizik, szóval nem ivódik bele a szag. Otthon ők cigiznek a házban, de abban a szobában, amelyikben alszom, amíg ott vagyok, nem gyújtanak rá. De a többi szobában mindig. Olyankor amúgy förtelmesen büdös lesz minden cuccom, a hajam, a bőröm.


Azt utálom néha, hogy órákig tölti a cigiket és ez engem valahogy annyira idegesít, hogy elmodnani nem tudom.


Meg hogy bárhol vagyunk, bármit csinálunk, állandóan otthagy a pecsába, mert menni kell cigizni. Ha a tesói is jönnek, akkor 3an csinálják ezt, hogy egyik pillanatról a másikra eltűnnek.vagy 3an nyomorognak az erkélyen meg dumálnak meg röhögnek, aztán ha mondom, hogy kihagynak, akkor jön, hogy de hát miattam mentek ki cigizni...

:D

Szóval amúgy sokszor idegesítő, de nekünk nem volt belőle komoly gondunk.


Azt állítja, hogy ha gyerekünk lesz, leszokik, de szerintem nem fog. Azt hiszi, hogy nem függő.

Meg sajnos nosztalgiával gondol vissza középiskolás korára, amikor a szülei először tiltották, aztán titokban vették neki cigit.

Mondtam, hogy ha lesz gyerekünk és cigit ad a kezébe, akkor elválunk. Elvileg megértette.


Egyébként az édesanyja tüdőrákban halt meg. Ha ez nem tántorít el valakit a cigizéstől, akkor semmi.


Az igazság az, hogy én sem élek egészségesen, ezért nincs jogom magas lóról osztani neki az észt, de jobban örülnék, ha ő jobb lenne nálam...

Hm...

2019. júl. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Anyukám nem dohányzott, apa dohányzik. Anyukám haláláig majdnem 37 évet együtt voltak.

Arra viszont emlékszem, hogy volt egy-két alkalom, mikor anya nagyon dühös volt, es akkor rágyújtott egyre, de csak ennyi.


Én soha nem jönnék össze dohányossal. Párom se dohányzik.

2019. júl. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A párkapcsolat működőképességét nem az ilyen szokások határozzák meg. A feleségemet úgy ismertem meg, hogy már 19 évesen dohányzott (naponta pár szálat szívott), mert annak idején ez a társasági beilleszkedésnek is egyik jele volt. Folyamatosan próbáltam rávenni, hogy hagyja abba, sikertelenül. Aztán egy makacs téli felsőlégúti hurut után abbahagyta. Azért is ment könnyen, mert nem voltak elvonási tünetei, tehát nem volt függő. Közel 50 éve vagyunk házasok.
2019. júl. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 CFB ***** válasza:
Persze, mukodhet. Habar azert eleg sokat kell tenni, hogy hosszu tavon se legyen problemaja a cigi ellenesnek, ha a parja nem teszi le.
2019. júl. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!