Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek a kérdések miért zavarják...

Ezek a kérdések miért zavarják az ismerőseimet ennyire Messengeren?

Figyelt kérdés
Ha olyanokat kérdezek tőlük, hogy mit csinálnak most, mit csinálnak ma este, ma délután, meg mondjuk azt, hogy mostanában voltak-e bulizni, ittak-e alkoholt. Ilyen jellegű kérdések miért zavarnak másokat?
2019. júl. 24. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Mert semmi közöd ezekhez a dolgokhoz.
2019. júl. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Mert belepofatlankodsz a privat szferajukba. Mondd, szerinted mi kozod van hozza, hogy ittak-e alkoholt, vagy hogy mennek-e bulizni? Valoszinuleg oka van, hogy teged nem hivtak...
2019. júl. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Mert tolakodó. Nem vagy te az anyjuk.

Ilyen embert hamar tiltanék.

2019. júl. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt, mert kényszeredett csevegést indít be vele (mert pl., ha semmi nem történt, nem ment semerre bulizni vagy elment bulizni, de semmi izgalmas nem volt benne, mit írjon) és ebből kiindulva írom a többit.


Engem pl azért zavarnak (és ebből kiindulva az ismerőseidet is), mert alapjáraton a messengert nem csetelgetésre használom. Ha valamit meg kell kérdeznem valakitől vagy valami infót kell megosztanom vele vagy találtam vicceset, elküldöm, fordítva is ugyanígy.


Ha elmentem bulizni, ahol történt velem valami, akkor megosztom. Tudom, fordítva is így működik.


De nekem se időm se energiám, hogy én még az ilyen kényszeredett csevegésekbe belekezdjek.


Kb azt hozza vissza, amikor a kilencvenes években meg kamasz koromban felhívtak a nagyszüleim (akiket amúgy nagyon szeretek és semmi bajom velük) és a kezembe nyomták a telefont a szüleim és a semmiről kellett velük beszélni, ugyanazt kérdezgették egy hívás alatt többször és, ha valami különleges volt, úgyis elmondtam, nem értettem, hogy miért kell a semmit összefoglalnom.


Én ebből kiindulva nem igazán szeretem, ha elkezdik kérdezgetni, hogy mit csináltam a hétvégén, merre voltam, milyen volt a napom, mit tervezek a következő hétvégére, miket csináltam munka után, mikor megyek szabadságra, mit fogok szabi alatt csinálni, stb.

2019. júl. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Mert ez milyen fura már, haverra ráírok, "ittál mostanában alkoholt"? 😆
2019. júl. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Mert úgy hangzol mint az anyjuk. Kisfiam, voltál bulizni mostanában? Mennyi alkoholt ittál? És már megbocsáss de az emberek az anyuktól se nagyon szívlelik ezt a viselkedést, nem hogy egy ismerősüktől, aki valószínűleg nem túl közeli, tekintve hogy nem számolnak be önként arról, hogy mit csinálnak. Plusz elég idegesítő, ha valaki egyfolytában kérdezget, hogy mit csinálsz épp. Volt ismerősöm, aki rámírt minden napszakban "mizu, mit csinálsz, mit tevékenykedsz" a vécén ülök, Peti, hagyj már békén.
2019. júl. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

Mert ők nem mesélős típusúak, nem szeretnek részletekbe menni. Extrovertáltak többsége ilyen. Felszínesek. Szeretnek csacsogni, még a semmiről is órákon át beszélni...


Ha szeretnél velük lenni, akkor inkább te szervezz programot nekik!

2019. júl. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!