Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudott ő ilyen könnyen...

Hogyan tudott ő ilyen könnyen és gyorsan megtanulni magyarul?

Figyelt kérdés

Egyik haverom 18 éves, ő full szlovák volt. Anyja és az apja sem tud magyarul, de a gyerek megtanult.

Úgy mondta hogy 7 éve költöztek valami szlovák városból egy szintén szlovákiai de magyarok lakta faluba.

Rendesen megért mindent, válaszol is rendesen, csak néha fura a kiejtése meg pár toldalékot rosszul használ.

Pár hónapja van barátnője, ő is teljesen magyar, szóval egymás között is magyarul beszélnek. Én meg pár barátom gyakran járunk át hozzájuk abba a faluba, járunk ki meg bandázunk meg ilyesmik.


Mondta, hogy az agyában található magyar szövegek/szavak azok Majka, Kárpátia, Tankcsapda, Follow the Flow meg magyar mulatós szövegekből vannak. Meg persze filmekből, most nyáron kb minden hétvégén vagy minden második hétvégén megyünk Győrbe moziba.


Hogyan tudott ő ilyen gyorsan megtanulni magyarul? Én mondjuk már jópár éve tanulok angolul, de ahhoz képest amennyire ő tud magyarul én nem tudok kb semmit angolul.



2019. júl. 24. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Jó a nyelvérzéke.
2019. júl. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:
80%
Van akinek ilyen jó a nyelvérzéke, nyelvi logikája. Nekem az apám külföldi, a munkásszállón 3 hónap után már rendesen válaszolt az ilyen alap kérdésekre, egy év után meg már a vicceket is értette. De az írással vannak nehézségei, már idős de pl. az ékezetekkel hadilábon állt egész életében.
2019. júl. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó nyelvérzék, plusz egész fiatalon (amikor még fogékonyabb az agy az ilyesmire) rá volt kényszerítve lényegében, hogy tanulja a nyelvet. Az más, hogy téged iskolában próbálnak tanítani, mint az, hogy ő tudott anyanyelvi emberekkel beszélgetni.
2019. júl. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy anyanyelvihez képest én sem tudok semmit angolul, ne szomorkodj emiatt. (Van belőle nyelvvizsgám)


Pedig elvileg jó a nyelvérzékem...

2019. júl. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy barátom is full magyar, soha nem ismert szláv nyelveket 18 éves koráig, az egyetemen szlovén szakra kezdett járni, megtanult prímán szlovénul, aztán horvátul és ma már horvát tankönyveket lektorál 32 évesen
2019. aug. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!