Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van esélyem valaha is megtanul...

Van esélyem valaha is megtanulni normálisan angolul, ha még magyarul sem tudom magamat kifejezni?

Figyelt kérdés
Még magyarul sem tudom magamat normálisan kifejezni. Amikor beszélgetek a csoporttársakkal, akkor nagyon alapszintű mondatok hagyják el a számat. Ha részletesebben ki akarom magamat fejezni, akkor pedig sok-sok másodpercekig próbálom magamban összerakni a mondatokat, majd gyorsan próbálom elmondani. Olyan is volt már, hogy belezavarodtam a beszédembe és kínos csönd következett. Ilyenkor rövid kifejezésekkel próbálom menteni a menthetőt, mint pl.: "Szóval érted, Na mind1, Kb. ennyi stb.". Nem tudom, hogy ez a szorongásomból adódik (introvertált vagyok, nincsenek beszélgetőtársaim), nincs önbizalmam vagy egyszerűen valami mentális problémám van. Ma már mindenhol alapkövetelmény az angol, főleg abban amit én tanulok (informatika), de félek, hogyha sosem fogok tudni rendesen angolul, akkor egy munkahelyre sem fognak felvenni, így még a szakmai gyakorlatom sem lesz meg, ezzel együtt pedig a diplomám. Adjatok valami tanácsot pls, hogy hol kezdjem el a változást!

2016. okt. 20. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Értelmesnek tűnsz, szóval lehet érdemes lenne kivizsgáltatnod magad ez ügyben, hogy miért nehéz beszédben kifejezni magad. Ez aztán az angolra is megadná a választ.

Írásban nincs ilyen nehézséged?

2016. okt. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van lehetőség, igen. Egy jó tanárra van szükséged hozzá, aki lehetőség szerint nem a közoktatásban dolgozik, és nem egy befásult tuskó, aki csak leadja az anyaggot oszt kész.
2016. okt. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#1: Írásban nincsenek ilyen nehézségeim, bár ha komplexebb gondolatokat akarok megfogalmazni, akkor írásban is sokszor nagyon sok időt töltök a megfogalmazással.
2016. okt. 20. 21:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó hír ugyanis az informatikában érteni kell főleg angolul és nem beszélni.

Egyre gyanúsabb, hogy valami apró rendellenesség lehet ami a beszédközpontot érinti. Ha más nem egy logopédussal beszélhetnél, hogy mi a meglátása. Veszteni valód nincs.

2016. okt. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne parázz, a magyar sokszor a magyarnak is nehéz, szóval minden esélyed meg van az angolra. És ha már az angol megy, szinte félig németül is tudni fogsz ;)
2016. okt. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fura kérdés: jobb kezes vagy, jobb lábas, jobb szemes, jobb füles? Vagy esetleg kétkezes vagy?

Kreatív vagy?

Keress rá a keresztdominancia kifejezésre a neten. Nyugi, ez nem valami betegség :)

Írásban nincs gondod, teljesen jól fejezed ki magadat. Semmi bajod. Meg fogsz tanulni angolul is, de valószínűleg ugyanúgy keresned kell majd a szavakat idegen nyelven is.

Én keresztdominanciás vagyok, vagyis a jobb lábam, a bal szemem, jobb fülem a domináns és kétkezes vagyok. Vagyis a domináns végtagok és szervek nem egy oldalon vannak. Idősebb vagyok, mint Te, van munkám, diplomám, megtanultam angolul is.

Olvass sokat! Az segít a szókincs bővítésében! Olyan nyelvtanárt kell keresned, aki türelmes. Ha kell, járj magántanárhoz és amint lehet kezdj el angolul olvasni egyszerű, rövid szövegeket. Vagy ha nézel egy angol nyelvű filmet, nézd angol felirattal. Így szórakozva tanulhatsz.

Egyáltalán nem biztos, hogy te is keresztdominanciás vagy, csak ahogy elolvastam a leírásodat egyből ez jutott eszembe.

Egyébként ezt a dominancia vizsgálatot ma már sok pedagógiával foglalkozó szakember kötelezővé tenné az iskolaérettségi vizsgálat során.

2016. okt. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!