Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Empatikus, segítőkész, embersé...

Empatikus, segítőkész, emberséges személynek tartod magad?

Figyelt kérdés

Ha nem, akkor köszönöm az őszinteséged.


Ha igen, akkor pár kérdés:


Képes lennél a rosszakaródnak jót tenni úgy, hogy senki nem tud róla rajtad kívül?


Képes lennél befogadni a házadba egy hajléktalant, hogy ne fagyjon halálra télen?


Képes lennél lemondani a saját igazadról csak azért, mert a te lelked kibírja, a másiké viszont szenvedne, ha nem így tennél?


Képes lennél úgy jót tenni, hogy az neked rosszul essen, más pedig nem is tudna róla, hogy te segítettél?


Ha nem, akkor köszönöm az őszinteséged. Ha igen, akkor gratulálok, valóban egy hihetetlenül önzetlen, "régivágású" csupaszív ember vagy, ami hatalmas ritkaság.


Azért tettem fel ezt a kérdést, mert a mai álszent világban rengetegen tartják magukat jó és empatikus embernek, miközben, ha tényleg segíteniük kéne valakin, vagy lemondani valamijükről, akkor egyből kiderül az igazság.



2019. júl. 24. 13:31
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú, és kifejtős válaszokat. Érdekes dolgokat olvastam itt. Én magam soha nem tartottam magam jó embernek, sőt, a megnyilvánulásaim általában negatívak. Mindig rosszabbnak állítom be magam, mint talán valójában vagyok, és nem igazán tudom az okát, miért. Talán, mert nem szeretem ha elvárások vannak velem szemben, és nem szeretek csalódást okozni. Furcsa kettősség van bennem. Egyszer karácsony környékén a boltba, a parkolóba láttam vagy 5-6 hajléktalant. Teljesen megmagyarázhatatlan érzés kerített hatalmába, és vettem egy nagy zacskónyi péksüteményt, croissant, szalámit, és kivittem a hajléktalanoknak, akik utána köszönet helyett csak megvetően néztek, hogy miért nem piát vagy pénzt adtam nekik... Olyan szörnyű bűntudatom lett utána, hogy kicsit még most is tart. Sokszor segítek másoknak, de soha nem érzem magam tőle jónak, sőt, úgy érzem, hogy a saját büszkeségemet rombolom vele. Nem tudok kiigazodni saját magamon, ezért is jó, hogy hallok másoktól is ilyesféle dolgokat, talán magamat is jobban megismerhetem.
2019. júl. 24. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!