Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Eltérő politikai felfogás...

Eltérő politikai felfogás tényleg okozhat kibékíthetetlen ellentéteket emberek között?

Figyelt kérdés

Pl. vannak haverjaim akik más focicsapatnak drukkolnak mint én de emiatt nem neheztelünk, inkább csak ugratjuk egymást ha valamelyikünk kedvenc csapata kikap. De a politika másképpen viselkedik. Sokszor hallani, hogy azért mert másik pártra szavaz, ezért korábban jól működő rokoni, baráti kapcsolatok mentek tönkre. Azonban az én környezetemben nem ismerek ilyet, aki ezért haragszik a másikra. Akiket ismerek haragosokat ott más oka van ennek.

De tud valaki mondani erre példát, amikor emiatt vesztek össze régi barátok, családtagok?


2019. júl. 24. 21:06
 1/9 Sunshinedoll ***** válasza:
53%

Szerintem nagyon nem mindegy, hogy miben nem értünk egyet. A GMO engedélyezésében vagy abban, hogy a más bőrszínűek/vallásúak is emberek-e :D


Én mondjuk alapvetően elég bíráskodó vagyok, vannak olyan pártok, akiknek a szavazótáborát, ha fejen állok se fogom tudni épp ésszel megérteni. Összeveszni nem vesztem össze emiatt senkivel, de tartom velük a pár lépés távolságot, és kerülöm a politikai témákat a jelenlétükben, mert őszintén szólva, nem éri meg az energiát, hogy velük vitatkozzak :D

Nyilván attól is függ, az adott illető mennyirehangoztatja a nézeteit.


Ha valaki nyíltan rasszista vagy Trump imádó pl. azzal biztos, hogy nem leszek öribari, de még beszélgetni se fogok vele, ha egy mód van rá.

2019. júl. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért a politika az más tészta mint a foci. A foci nem szabja meg a magunk és gyerekeink életét, jövőjét, a politika igen.

De visszatérve a kérdésre, szerintem csak ott okoz ilyen szakadékot emberek között, ahol az egyikük, vagy mindkettőjük erőszakosan a maga oldalára akarja állítani a másikat.

2019. júl. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha heves érzelmek vannak mögötte, mindenki a saját igazát kezdi védeni akkor igen. Szerintem ilyen esetben azt érdemes megbeszélni, hogy politika ne kerüljön szóba.
2019. júl. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A focit és a politikat ne keverjük össze. Nem ugyanaz a pálya.
2019. júl. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Engem nemrég figyelmeztettek a szüleim, mikor vendégségbe hívtak, hogy még véletlenül se hozzam szóba a politikát, mert a nagynénémmel - aki szinten hivatalos volt - nem azonos véleményen vagyunk (a szüleim sem). Nekik már volt ebből konfliktusuk, azóta kerülik a témát és mindenkit figyelmeztetnek előre.

Ilyen esetben tehát lehet kerülni a témát.

Tudok olyan családról, ahol felhozzák egy vasárnapi ebédnél és állandó veszekedés van belőle.

2019. júl. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja és olyat hallottam már, hogy az előző parlamenti választáskor valaki elkezdte végigjárta az ismerőseit, hogy agitáljon, és volt, ahol majdnem ráborították az asztalt. :)

Nekem van olyan ismerősöm, akivel más oldalon állunk, Facebookon állandóan vitázunk, aztán ha személyesen összefutunk, akkor kínosan kerüljük a politikát, bármi másról beszélgetünk, csak arról nem. :)

2019. júl. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocs, nem a focit és a politikát állítottam szembe, csak egy példa volt hogy miben nem értünk egyet. Írhattam volna más példát is, a lényeg most a politikai különbözőség, hogy ez tényleg ennyire érzékenyen érint bizonyos embereket.
2019. júl. 25. 07:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Pont tegnap került szóba egy ismerősömmel ez, hogy ismerünk két barátnőt, akik teljesen más politikai véleménnyel rendelkeznek (mégpedig elég markánsan, tehát nem csak lightosan, hanem az egyik rendszeresen jár ellenzéki tüntetésekre, míg a másik iszonyú lelkes és aktív támogatója a kormánynak). Erre mondta az ismerősöm, hogy ez olyan, mint ő meg egy haverja, az egyik fradista, a másik meg Újpest-drukker és évtizedek óta folyton ugratják egymást. Én rávágtam, hogy nem, ez más... de közben rájöttem, hogy lehet így is kezelni! Nekem is volt olyan, hogy összefutottam ismerőssel, és kérdeztem tőle, hogy "na mész békemenetre?", persze, hogy ment, én meg mondtam, hogy ok, én meg megyek ellenzéki tüntetésre és röhögtünk. Lehet így is, félretenni, külön kezelni a kapcsolat többi részétől. Szerintem ez nagyon ember- és kapcsolatfüggő.
2019. júl. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-asnak: Valóban ember- és kapcsolatfüggő, bár szerintem nem kéne hogy így legyen, ahogy írtad röhögsz rajta hogy mást gondoltok és kész, intelligensen így is fel lehet fogni. Csak ha az ember megnéz ilyen videókat kormánypárti és ellenzéki szavazók közti "párbeszédekről" akármelyik rendezvényen, nos sok értelmes dolog nem szűrhető le belőle.
2019. júl. 25. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!