Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudtok mondani olyan filmeket,...

Tudtok mondani olyan filmeket, videókat stb. amelyek ráébresztik az embert arra, hogy vajon ő e az, aki miatt folyton rosszul alakulnak a dolgok és hogy javíthatna is rajtuk?

Figyelt kérdés

Van egy közeli hozzátartozó, akinek súlyos hibák vannak a felfogásában és sokkal-sokkal könnyebbé tehetné saját életét (nemcsak a miénket), ha nem mindig apróságok miatt veszne össze másokkal, akadna ki, ordítozna, csinálna cirkuszt stb.


Sajnos akárhányszor megpróbáltunk vele beszélni az általa fölöslegesen generált problémákról, mindig kiakadt, hogy miért mindig őt akarjuk bántani, hibáztatni, számonkérni, követelni, miért csak őt állítjuk célkeresztbe, stb. holott mi legalább annyira hibásak vagyunk mint ő, sőt, még rosszabb stb.. Egyszerűen nem tudjuk elmagyarázni neki, hogy ezt az ő érdekében közöljük vele, hogy próbálunk objektívek maradni, könnyíteni az életén és nem a személyét bántani, hanem csak a cselekedeteit finomítani, amiket ki tudna javítani, de egyszerűen nem tudja/akarja felfogni.


Hozzá kell tenni, hogy már 50 körül van az illető, egykeként nevelkedett, és nemcsakhogy nem esnek le neki a kicsit is összetettebb pszichológiai/viselkedési mintázatok, de többszöri elmagyarázásra sem nagyon akarja felfogni ezeket, folyton a saját igazát mondja újra és újra, kb. lehetetlen vele vitázni, mert nem tudja megkülönböztetni a tényeket a szubjektív percepciótól.


Egyáltalán nem állítom, hogy egyes kérdésekben nem lehet igaza, de ahogy hozzááll dolgokhoz úgy saját magát teszi tönkre hosszú távon, ezért próbálunk vele türelmesek lenni, de már nagyon nehéz...


Tudnátok ajánlani egyszerűbb filmeket, amelyeket közösen megnézve esetleg elkezdene elgondolkodni ilyesmin? Valami jóval egyszerűbb formában szeretném tálalni neki, a tényt, hogy önmagát és cselekedetei hatását is vizsgálja már meg amikor ordítozik, hisztizik stb., mint amivel eddig próbálkoztunk...



2018. dec. 28. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Filmet nem, de egy jó Anime sorozatot azt igen :)

☆NARUTO☆ én nagyon sokat tanultam a Narutoból. Milyen egy jó barát, ne rejtsem el az érzéseim, válaljam a felelőséget a tetteimért, ne itéljek, a család és az igaz barátoktnál nincs fontosabb dolog. És egy nagy dolgot tanultam, hogy harcoljak az álmaimért.

Ajánlani tudom.

2018. dec. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A nevem Earl sorozat
2018. dec. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!