Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a különféle...

Miért van az, hogy a különféle fegyveres-rendvédelmi szervezetek tagjai általában mindig problémás esetek?

Figyelt kérdés

A fentebbi emberek közül ismerek volt és aktív rendőrt, volt bv-fegyőrt, exkatonatisztet, stb...

Azt vettem észre, hogy többé-kevésbé mindegyikre jellemző némi beütés, némelyik meg szinte elviselhetetlen. Például beszólogat, bunkó módon viselkedik, parancsolgat vagy ellenőrizget...

Ez normális dolog náluk vagy alapból is defektesek lennének?


2019. júl. 25. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Szokták mondani, hogy mindenki rendőrnek születik, de van aki továbbtanul.

Szerintem ez olyan, mint a vadászok.

A többség kompenzálni akar valamit. Ettől még vannak jó, normális emberek köztük. Pl. többször játszottunk készenléti rendőr csapat ellen labdajáték meccseket. Az egyik legnormálisabb csapat volt.

2019. júl. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 SHARON TATE válasza:
100%
Nem szabad azért általánosítani de a poszttraumás stressz nem a legjobbat hozza ki belőlük és nem tudják a munkaidő végeztével se letennni a lelki puttonyt. Bár ha évvel valaki együtt tud élni akkor szerencsés de azt gondolom nem biztos alap egy kapcsolatra.
2019. júl. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

"többé-kevésbé mindegyikre jellemző némi beütés, némelyik meg szinte elviselhetetlen"


Ez mondjuk alapból az emberek 90%-ra elmondható.

2019. júl. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyrészt részben ez alapból kell ide, tehát jó, ha megvan egy határozottság, dominánsság ebben a munkakörben. Viszont a másik oldala, hogy a sok negatív dolog, amit átélnek, az negatívan, rossz irányba viszi/viheti a személyiségüket, illetve a stressz kikészítheti őket.
2019. júl. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Engedjétek meg, hogy beleszóljak szerződéses katonaként pár külszolgálattal a hátam mögött.

Valóban ér minket stressz, és sok olyat láttunk amiket ti a tv-ben. Mégsem lesz mindenki PTSD-s, nem leszünk elmeroggyant hatalommániás Rambók. Nagyon sok kollégám pl állatmenhelyen dolgozik, nem parancsolgat, nem agresszív. Akikről beszéltek, azok már nem hivatásosok mert alkalmatlanok rá. Ne mossátok össze a filmeket sem a valósággal. A legtöbb hivatásos aki tényleg alkalmas a pályára az teljesen normális művel iskolázott ember. Tiszteli az életet, és minden apró ajándékát. Kérlek ne általánosítsatok minden háttér nélkül.

2019. júl. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös, köszönöm a válaszodat! Nem akartam sem téged, sem mást megsérteni ezzel, én sajnos ilyen emberekkel találkoztam. Jó megismerni a másik fél véleményét is. Megerősítettél benne, hogy azok az illetők, akikkel én találkoztam, alapból ilyenek, nem a szakma teszi őket problémássá.
2019. júl. 27. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!