Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Így van értelme elmennem egy...

Így van értelme elmennem egy pszichológushoz vagy bárkihez?

Figyelt kérdés

Segítséget kellene kérnem, hogy feldolgozzak és megértsek néhány dolgot az életemből, de túl zárkózott vagyok hozzá. Nem tudom elképzelni, hogy tudok bárkivel is beszélni ezekről a dolgokról.


Volt valaki hasonló helyzetben? Mi segített?


Köszönöm a válaszokat!


2019. júl. 29. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Nekem elmondhatod, egy arc és név nélkülinek. Szívesen meghallgatlak, ha leírod privátban.
2019. júl. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Nekem is de én kemény leszek mint Csernus :)
2019. júl. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Ne képzetlen ismeretleneknek mondd el, hanem szakembernek. A pszichológus tud olyan együttérzéssel hallgatni, hogy nem fog gondot okozni a megnyílás. Még élvezni is fogod.
2019. júl. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérj időpontot pszichológushoz. Ha látja, hogy zárkózott vagy a beszélgetés során tesz fel olyan kérdéseket, hogy jobban megnyílj jobban, elvégre ez a munkája. De ne várd hogy ő mindent megcsináljon, neked is ki kell lépnek egy kicsit a buborékodból.
2019. júl. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó pszichológus fel fog tudni oldani, nem az első ilyen páciense leszel. De persze neked is akarni kell, ő csak segíteni fog, helyetted nem tud beszélni és megtenni dolgokat. Sokan nem szeretünk magunkról beszélni, de ha rájössz, milyen egy igazán figyelmes hallgatóságnak, szépen irányított körülmények között beszélni, akkor nagy eséllyel még élvezni is fogod valóban. Teljesen megszokható.
2019. júl. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. júl. 29. 20:50
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Én nemrég voltam először pszichológusnál, és nagyon rossz élmény volt, úgyhogy keresek tovább egy normálisat. Szerintem te is készülj fel arra, hogy nem egyből találsz majd egy jó pszichológust, de ez ne tartson vissza.
2019. júl. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
94%

Viszonylag régi a kérdés, de talán még olvassátok :)

1 évvel ezelőtt kezdődött a kálváriám, olyan helyzetbe kerültem, amiről nem tudtam eldönteni, hogy én fújom-e fel, túlérzékeny vagyok-e, vagy tényleg bántanak. Végül januárban tanácsolta egy pszichológus ismerősöm, hogy beszélgessek egy szakemberrel, ő majd segít helyretenni a dolgokat. Ajánlott is valakit, aki történetesen férfi (én nő vagyok). Amikor megláttam a nevet, kétkedve indultam neki: képes leszek-e egy ismeretlen férfinek elmondani a problémám? Viszont annyira kétségbe voltam esve, hogy felhívtam, pár héttel későbbre tudott csak időpontot adni. De már magától a ténytől, hogy felhívtam, megnyugodtam valamennyire.

Az első találkozáskor nagyon izgultam, hiszen mégiscsak egy ismeretlennek kellett beszélnem a problémáimról. Ezen valahogy túllendültem, a figyelme is segített. Leginkább én beszéltem, elmondtam, hogy mi történt. Olyan környezet volt, ő maga annyira barátságos volt, hogy el tudtam mondani olyat is, amit másnak nem mondtam el. Nagyon jó kérdéseket tett fel, segített helyrerakni néhány dolgot. És nagyon belém lát. Már az első alkalom után olyanokat mondott, hogy csak néztem: ezt mégis miből szűrte le? Nekem az is sokat segít, hogy a beszélgetések során azt érzem, hogy figyel rám, nem lesi az órát percenként. Mindenre emlékszik, ezzel pedig építi a bizalmat. Van, hogy nem hagyja, hogy kikerüljek kérdéseket, de tiszteletben tartja azt, amikor azt mondom, hogy valamiről nem szeretnék beszélni.

Nekem tehát az a tapasztalatom, hogy a jó szakember jól tud megközelíteni. Fogja feszegetni a határaidat, de tudja, hogy hol a határ.

Ez jónéhány hónapja volt, és azóta is életem legjobb döntésének tartom, hogy elkezdtem. Ez valóban úgy működik, ha te is nyitott vagy rá.

2019. szept. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!