Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért támad le a másik ember,...

Miért támad le a másik ember, ha elmondom a véleményemet róla?

Figyelt kérdés

Pl. elmondom, hogy nekem ez meg az rosszul esett; hogy miért nem bírja megmondani, ha gond van velem stb; lehet hogy nem így kellett volna csinálnod (munkában) .

Erre egyből nekem támad, hogy kifordultam magamból, megváltoztam. Vagy mi több, megsértődik, amiért ilyet mondok neki. Aztán meg elvárja hogy én kérjek bocsánatot.


2019. júl. 31. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert úgy jön le neki, hogy kritizálod.
2019. júl. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Mert támadva érzi magát, gyengének.


Júj, de ismerős, amit leírtál. Többségében csak ilyen emberrel találkoztam eddig.

2019. júl. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
A kollegad egy szanalmas, masokra mutogato hulye. Te oszinte voltal, ezert ugy gondolja, legjobb vedekezes a tamadas... meg a hiszti... A problema az, hogy a budos eletben nem fogod tudni ezt megmagyarazni neki. Mert hat o az atya isten...
2019. júl. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Vagy támadásnak érzi (az esetleges stílusod miatt)


Vagy szimplán feszélyezve érzi magát, bizonytalan önmagában, túl sok negatív kritika érte régen és védi magát.


Ebből kiindulva nem is lehet, hogy visszatámad, csak próbálja ezt rendezni, magyarázatot adni, csak ez kicsit olyan, mintha visszatámadna, lekorholna. Szóval lehet, csak a stílusa ilyen, de nem veszi magára.


Illetve lehet az is, hogy tényleg visszatámad, de csak azért, mert annyi negatív kritikát kapott, hogy nem tud többet elviselni vagy csak úgy érzi, ha nem a felettese vagy, miért avatkozol bele vagy simán úgy, hogy fél, hogy lesz e következménye, ha ez Tőled eljut feljebb.

2019. júl. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem ismered? A vélemény olyan mint a s.gglyuk: mindenkinek van, de senkit nem érdekel a másé.
2019. júl. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdezte a véleményed? Ha igen, akkor ő a hibás, ha nem, akkor te.
2019. júl. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem kérdezte a véleményem, de szerintem elmondhatom neki, hogy szarul esett amit csinált és ahogyan viselkedett. Nem támadom le, csak eléállok es megmondom, hogy szarul esett és miért csinálta azt amit. Erre úgy fordítja a dolgokat, hogy a végén még tőlem várja a bocsánatot...
2019. júl. 31. 13:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyen ember, mit vársz? Az ő részét nem tudod kontrollálni, csak a sajátodat. Csak mert te normálisan beszélsz, mások a saját személyiségük szerint fognak válaszolni. Szar, de ez van.
2019. júl. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem szeretnek szembesülni a rossz dolgokkal.
2019. júl. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!