Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a szüleim...

Miért van az, hogy a szüleim jelenlétében gyerekessé válok?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, és a családommal élek, a szüleim tartanak el, mert egyetem mellett eddig még nem nagyon tudtam munkát vállalni. Amikor a barátaimmal, párommal, egyedül, vagy akárki mással vagyok, tudok "felnôttesen", felelôsségteljesen viselkedni, de amikor a szüleimmel vagyok, akkor kb úgy viselkedek mint egy 14 éves kis tini. Figyelemre van szükségem, azt várom, hogy "gyerekként kezeljenek", stb. Most kicsit eltúloztam, nem ennyire durva, csak a lényeget akartam megértetni. Másrészt viszont azt várom, hogy komolyan vegyenek és felnôttként kezeljenek. Ne értsétek félre, nem viselkedek úgy mint egy hisztis kisgyerek, csak van egy kettôsség a "még anyuci, apuci kislánya" és egy felnôtt nô között. Ez nyilván egyre jobban zavar, mert szeretnék felnôttként viselkedni, és ha úgy is kezelnének, de amíg egyetemre járok és rászorulok a pénzükre, addig úgy érzem ez nehéz. Fôleg, hogy apa ezt sokszor hangoztatja is, hogy ennyi idôsen eltartotta magát stb és lekezelôen is beszél velem sokszor. Ezzel a kérdéssel nem nyafogni akarok, hogy milyen rossz nekem, tisztában vagyok vele, hogy szerencsés vagyok, hogy ennyi idôsen otthon lakhatok stb, csak szeretnék választ találni a viselkedésemre.

2019. aug. 1. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
En meg kitörni nem tudok abbol hogy felnlttkent ne kezeljenek gyerekként. Beszolnak ha nem ettem meg a levest teljesen hogy edd meg amit kustedtel, ha mondom nem, neki allnak balhezni, es en vagyok akit sarokba szoritanak, mai napig beszolnak ha szexin öltözök vagy kint van a derekam, szabalyosan szinte csodorba kell öltöznöm ha rokonokhoz megyek hogy ezeket elkerüljem, (gondolom irritalhatja is öket a fiatal hamvassag mert föleg az idösebb nöi tagok pofaznak csak ilyenek miatt), mai napig tiltjak hogy mezitlab jarjak naluk, orditva adnak papucsot hogy vegyem fel, egyszerüen keptelen vagyok tiszteletet kivivni.
2019. aug. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
*amit kiszedtél
2019. aug. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
1. Vagyok. Ilyenekböl is tudom hogy miert vannak önertekelesi problemaim, meg masoknak megfelelesi kenyszerem, önervenyesiteni nem tusok mert szerintem gyerekkent engem elnyomtak ahogy most is. Mai napig nem rudok önervenyesiteni. Ugy erzem bolondok es eörontottak az egesz eletem azzal hogy leuraltak fenyegettek.
2019. aug. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Apuci az, aki az önértékelésedet töri, azzal, hogy - folyton és nem is túl finoman - megaláz és lekezel, és ő maga az etalon. Az, hogy ő annak idején ennyi évesen mit tett, az az ő dolga és annak a kornak a lehetősége volt, amikor ő volt 21. Az nem EZ a világ volt, és te nem ő vagy.


Szóval, azért vagy otthon tizenéves kislány, mert apuka nem engedi azt, hogy te felelős, felnőtt nő legyél, stabil önbizalommal és nem enged leválni a családról. Úgy mondják, hogy vissaesel egy olyan életszakaszba, amin már túl vagy, és azért, mert abban az életszakaszban lelkileg biztonságban érezted magad, a maihoz képest bizonyára.


Mivel még az ifjúkor legelején tartasz, instabil és éretlen a személyiséged, ezért van az, hogy stresszre (pl. amit apuka szövege neked, az bizony stressz, mert megalázó, lekezelő, öntelt és agresszív - töri az önbizalmadat) visszaesel egy olyan létszakaszba, amin már tól vagy. Úgy is mondják, hogy hátráltatja a felnőtté válásodat (nyílván ebben anyukád is tevékenyen részt vesz, még ha nem is tud róla).


Ez ellen annyit tehetsz, hogy tudatosan odafigyelsz magadra, és a szüleidre, nem pedálozol többé apukának, mert valóban nem 14 éves kislány vagy, hanem lassan felnőtt nő. Amikor apuka újra jön ezzel a "bezzeg én, és bezzeg az én időmben! ... című szöveggel, akkor szépen le kell állítani. Rá kell szólni, hogy hagyja ezt abba, mert sértő és fájdalmat okoz. Te te vagy, nem ő és ez a kor más, mint a sajátja. Te nem apuka játékbabája vagy, hanem egy önálló ember, aki éppen a felnőtté válás rögös útját tapossa. Talán inkább segítenének ebben, ahelyett, hogy csak újabb rögöket tesznek eléd, irigységből, butaságből és önzésből.


És ne legyél extra hálával a szüleid iránt azért, mert "kegyeskednek" eltartani - úgyanis az a dolguk. Azért szülők. Ezt vállalták, amikor a világra hívtak. Ne magyarázkodj, és ne félj, hogy nem tudsz egyedül megélni, mert ez ma is, apád idejében is Magyarországon (meg másutt is) alap volt, ha nem volt az ember anyagilag eleresztve és nem volt akkora hátszele, hogy lobogtak tőle a fülei (saját lakás, pénz, autó, kocsi, keresztapu-anyu segítsége ... stb.)


Tanulj csak szorgalmasan és boldogan és szabadon legyél fiatal. Most van itt az ideje. Nyugi, nincs semmi nagy gáz.

2019. aug. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert ott egy biztonságos közegben vagy, érzed magadat, és ott, velük nevelkedtél, így átkapcsolsz gyerekké.
2019. aug. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!