Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagy altalanossagban miert...

Nagy altalanossagban miert nem erdekli a magyar embereket az egeszseges eletmod? Miert kezdenek melyrepulesbe 30 utan?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg, hogy itthon aki elmult 30 mar megy lefele a lejton, es 40 eves korara kinez jo 50-60-asnak.

Az atlag magyart nem erdekli az, hogy sportoljon, egeszseges es izletes eteleket egyen, ne adj Isten meditaljon , vagy ha mas nem leuljon egy csesze nyugtato tea melle az este es olvasson egy izgalmas konyvet.

Miert van ez?

Miert ennyire stresszesek es leepultek az emberek?

A kerdesem nem altalanositas, ismerek olyanokat, akikre ez abszolut nem igaz, de en a nagy altalanossagrol beszelek.

A csaladomban is, a szuleimet egyaltalan nem erdekli az egeszseges eletmod.

Apukamnak volt agyverzese, iszonyat magas a vernyomasa, cukorbetegseget is megallapitottak nala, kapott egy kis fuzetet, amiben egy minta etrend volt vezetve, azt a kukaba hajitva azt mondta: JAA majd egy almaval fogok joooool lakni! Azt a hulyet aki ezt kitalalta!!

Termeszetesen nem egy almabol alt az etrend, csak uzsonna/tizoraikent volt emlitve a gyumolcs.


Anyukam is mindig mondja, hogy o ugy szeretne egeszsegesen elni, de azert megeszik fel kilo szalonnat vacsorara, es megrantja a vallat hogy o ezt imadja.


Hogyan hathatnek rajuk? Mit tegyek? Miert nem erdekli oket es a magyar embereket az egeszseguk??


2019. aug. 2. 10:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

Ha 100%-os választ szerettem volna kapni, akkor azt írtam volna, hogy az alacsony fizetés az oka mindennek, próbálj meg te havi 150ből 2 gyerek mellett, főzés és takarítás után egészségesen táplálkozni, sportolni, olvasni stb.

A valóság azonban az, hogy ez egyfajta kollektív társadalmi életszemlélet! Magyaros zsíros kajákat kell enni, a tukmálás/zabálás a szeretet kimutatásának legfőbb jele, salátát enni bzis és amúgy se lehet vele jóllakni, illetve hogy a TV a legjobb kikapcsolódás, olvasni szellemileg fárasztó, sportolni pedig fizikailag fárasztó!

Ja, és ha napi 2 sört megiszok, az nem alkoholizmus, sőt egészséges!

Ezekből a kollektív gondolatokból fakad minden.

2019. aug. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Egyetertek... de ez annyira borzaszto. Es ugyan miert draga a sport? Egyszeruen elkezdessz otthon tornazni, vagy elmesz futni. Az egeszseges etelk sem feltetlenul dragak.

Nem avokadot meg quinoat kell enni, de vannak olcsobb zoldseg/gyumolcsok, mindenre van megoldas.

Ez valoban csak a nem akaras.

2019. aug. 2. 10:55
 3/17 anonim ***** válasza:
25%

A szalonna nem egészségtelen.


A regényolvasás hogy jön ide? Engem pl untat, de van helyette ezer más hobbim.



Amikor alapvető emberi dolgokról esik szó, miért teszik oda, hogy a "magyarok"? Más ország se jobb.

Egy példa. Ha valamiben a magyarok 31%, az EU átlag 32%,az EU legjobb pedig 35%, akkor már lehet mondani, hogy jaj, de el vagyunk maradva mindenben és lehet magyarozni?


Egyébként azért, mert a sport időbe telik, sokszor fárasztó és olykor unalmas is. Sok sport pénzbe is kerül.

Étkezés. Egyem meg azt, amit nem kívánok és ne egyem, amit kívánok? Így is elég sok a lemondás az életben és általában nem csinálhatjuk azt, ami épp jól esik.

Egészségesen élsz, aztán ugyanúgy minden bajod lesz és rák...



Ettől még én igyekszem figyelni az egészségre, valamicskét sikerül, de így is eléh sok lemondással jár, tudatosságot követel és nehéz...

Pl nem kívánnám se a zöldséget, se a gyümölcsöt, de vegyem rá magam napi többször. Igen, mennek a trükkök, hogy turmix belőle, stb.

Vagy havonta egyszer elég lenne sportolni, bringatúra vagy falmászás, esetleg uszoda, de vegyem magam rá heti többször, kompromisszumokat keresve, változatosságot keresve.

2019. aug. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

A regényolvasás diszkriminációra meg egyenesen harapok.

Folyamatosan képzem magam, igyekszem sportolni, én szervezek sok találkozót baráti körnek, az erkélyen mini konyhakert van, alapszinten tudok horgolni és akkor nekem támadnak, hogy egy utolsó lusta műveletlen semmirekellő vahyok, mert nem regényeket olvasok.

2019. aug. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
36%

A szalonna valóban nem egészségtelen, de fél kiló szalonna vacsorára az már az.

Egyébként jól megfogalmaztad: “nehogy már olyas valamit csináljak, ami esetleg fárasztó, és nehogy már olyas valamit egyek, ami esetleg nem ízlik, de tudom hogy egészséges”.

Pont ebből fakad a napi több óra TVzés, a minimális sport és az egészségtelen étrend. Nyilván 10-ből 9-szer a somlóit fogod meg kívánni és nem a cézár salátát.

Csak pont azt felejtik el az emberek, hogy pont az olyan dolgok megcsinálása ad akaraterőt, ami nem hoz azonnali nyereséget/örömöt.

Nyilván kényelmesebb TVt nézni mint sportolni, de ha rendszeresen a TVt választod, akkor annak egy egészségtelen, szellemileg és fizikailag is tunya élet lesz a következménye.

2019. aug. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A konyv olvasas csak egy pelda volt, nyilvan mindenki a sajat maga erdeklodesenek megfeleloen toltse a szabadidejet...
2019. aug. 2. 11:39
 7/17 A kérdező kommentje:
3. Valaszolo testesiti meg a tipikus atlag embert
2019. aug. 2. 11:42
 8/17 anonim ***** válasza:
19%

Hát, ez aztán igazán jó életszemlélet, hogy mindegy mit eszem, mindegy sportolok-e, dohányzok-e, úgyis el lehet kapni a rákot, úgyhogy tök mindegy mit csinálok. :D

Végül is volt a faluban egy 90 éves bácsi, aki mindennap szalonnát evett, megivott napi 2 felest és egy liter bort, és napi egy doboz cigit szívott, és mégse lett rákos, úgyhogy a rák biztos csak genetika kérdése, nem léteznek súlyosbító faktorok és rizikótényezők, úgyhogy össze-vissza eszek, iszol és dohányzok, aztán biztos én is 90 évig halok. Vagy nem. De legalább addig is jól érzem magam. Vagy nem.

2019. aug. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
*90 évig élek
2019. aug. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

De itt nem csak arrol van szo, hogy rakos leszel e vagy sem, hanem alapjaraton az ember jobban erzi magat ha egeszseges, kiegyensulyozott eletet el.

Peldaul elmesz futni vagy uszni, eszel egy finom (es egeszseges) etelt, es nem csak nyulkajara gondolok, csak KIEGYENSULYOZOTT otthon fozott izletes es taplalo etelekre, majd a csaladdal beszelgettek, esetleg kartyaztok stbstbstb...

Neeem, jobb amikor mar szetrobban a hasad, voros a fejed annyit ettel, alig birsz megmozdulni, csak jajgatsz hogy uuuh b+ de jollaktam, aztan beulni a tv ele es punnyadni par orat majd alvas

2019. aug. 2. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!