Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagy altalanossagban miert...

Nagy altalanossagban miert nem erdekli a magyar embereket az egeszseges eletmod? Miert kezdenek melyrepulesbe 30 utan?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg, hogy itthon aki elmult 30 mar megy lefele a lejton, es 40 eves korara kinez jo 50-60-asnak.

Az atlag magyart nem erdekli az, hogy sportoljon, egeszseges es izletes eteleket egyen, ne adj Isten meditaljon , vagy ha mas nem leuljon egy csesze nyugtato tea melle az este es olvasson egy izgalmas konyvet.

Miert van ez?

Miert ennyire stresszesek es leepultek az emberek?

A kerdesem nem altalanositas, ismerek olyanokat, akikre ez abszolut nem igaz, de en a nagy altalanossagrol beszelek.

A csaladomban is, a szuleimet egyaltalan nem erdekli az egeszseges eletmod.

Apukamnak volt agyverzese, iszonyat magas a vernyomasa, cukorbetegseget is megallapitottak nala, kapott egy kis fuzetet, amiben egy minta etrend volt vezetve, azt a kukaba hajitva azt mondta: JAA majd egy almaval fogok joooool lakni! Azt a hulyet aki ezt kitalalta!!

Termeszetesen nem egy almabol alt az etrend, csak uzsonna/tizoraikent volt emlitve a gyumolcs.


Anyukam is mindig mondja, hogy o ugy szeretne egeszsegesen elni, de azert megeszik fel kilo szalonnat vacsorara, es megrantja a vallat hogy o ezt imadja.


Hogyan hathatnek rajuk? Mit tegyek? Miert nem erdekli oket es a magyar embereket az egeszseguk??


2019. aug. 2. 10:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos az egészségtudatos életmód tényleg gyerekcipőben jár hazánkban. Én mint egészségügyben dolgozó nagyon is jól tudom. Szerintem a kultúrális szemlélet (nevelés, hagyományok, megszokás, gondolkodás) a legfőbb probléma. Persze a gazdasági tényező sem elhanyagolható, de véleményem szerint amire szükség lenne az egy szemléletváltás, a régi, berögzült rossz szokások elhagyása és sajátmagunkért való felelősségválalás erősítése, tanítása már gyerekkortól kezdve (otthon és iskolában is).

Hányszor és hányszor látok középkorú vagy fiatal elhízott, dohányos, magasvérnyomással kezelt beteg embert sbo-n fulladással, szívrohammal vagy éppen stroke-al (attól függ, mennyire "szerencsés" és hol jön ki a baj) csodálkozva:"Dehogy ez miért pont vele történt?!"

2019. aug. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Érdekli őket, csak sokuknak egy baromi nagy téves elgondolásuk van erről: cigizzünk, de munka után menjünk kondizni, utána meg menjünk a haverokkal egy nagy adag sört inni 2 gyrossal. Szóval így aztán valóban nagy értelme va.
2019. aug. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a magyarokba nem ezt nevelik bele. Ithhon minden drága természetesen a szar is szarízű, a negativitás az egekbe.

Aztán jönnek az ilyen emberek mint te, akik egy kicsi jót akarnak, de ezt annyival elintézi hogy:


"Próbáltál már 170ből 2 gyerek melett 12 óra munkával egészségesen étkezni? A háztartást se a szomszéd fogja vezetni. Neked persze mindent a segged alá toltak azért tudod ezt mondani"


Aztán csodálkozunk hogy miért van ennyi szívrohamos, diabéteszes, stb. Ember itt.



(TERMÉSZETESEN AKINEK NEM INGE NEM VESZI MAGÁRA)


Szóval ez az általános negativitás és nevelés miatt nem nagyon figyelnek erre az emberek. Meg ugye "Miért egyem azt amit nem szeretek csak azért mert egészséges"

2019. aug. 3. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ez nem magyarság kérdése. Láttam már külföldieket, évente járnak nyaralni külföldre, minden szart és vackot megesznek. Botrány. Ismerek gazdagokat is, ugyanúgy eszik a Tescos szrt kekszet meg sütit.
2020. aug. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen a kultúránk. Amikor mondtam a munkatársaimnak, hogy konditerembe járok, általános megvetés sújtott. Hja, hát nekem ott a család, meg a háztartás, nekem erre nincs időm. Mintha valami lusta naplopó lennék kb. De azért megkérdezném, hogy este a szokásos sorozatát megnézi-e a sörrel az ölében. Mert én is általában este járok el sportolni, és nem nézek tévét. Kinek mi a kikapcsolódás.
2021. márc. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

A magyarok többsége minden másban is meglehetősen lusta és fejlődésre képtelen.


Azt se tudják, hogy a "legnagyobb ellenség" a finomított CH, nem a zsír.

Sem az iskolában, sem otthon nem magyarázzák el, hogyan kell táplálkozni, ehhez hozzáadódik a jó magyar mentalitás:


kifogaskereses,mellébeszélés,igénytelenség.

Ráadásul sok embernek a zabálás az egyetlen öröme.

2022. márc. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nálam 45 után jött el ez az időpont. Előtte adtam magamra, sportoltam. Most ott tartok, hogy utálom az életem, minden mozzanata egy fos. Hát akkor inkább zabálok, tényleg ez maradt az egyetlen örömöm.
2022. márc. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!