Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek karos az, ha...

Szerintetek karos az, ha valaki kiskoratol a karrierjere/tanulmanyaira fokuszal, a szoclalis eletet pedig teljesen elhanyagolja?

Figyelt kérdés
2019. aug. 2. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Igen. Nyilván az ideális az egynesúly a kettő közt, de még ha nem is tökéletes az az egyensúly, mindkettőre szükség van az életben. Lehet belőled hihetetlen értelmes, tanult remete, ha nem figyelsz az arányokra.
2019. aug. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Volt osztályfőnököm középiskolában próbálta azt belénk nevelni, hogy az életben csak a tanulás meg a munka a két fontos dolog, másra nem kell figyelni mert csak ezzel a két dologgal megyünk valamire. Abból kiindulva, hogy ő az a tipikus megsavanyodott 50 éves család nélküli, kollégák által nem kedvelt nő volt, ugy gondolom igen, káros.
2019. aug. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Ahol nincs egyensúly, kár van, igen.
2019. aug. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Káros, ugyanis sikeres nem nagyon lehet valaki a munkájában, akinek nincsenek kapcsolatai. Már eleve az egyetemen rengeteget segítenek az infok a tanárokról, a módszer a tanulásra, az előző évi vizsgadolgozatok; így nem mindegy, hogy megvannak a kérdések + tanulok is rendesen és 5-öst kapok, vagy csak a könyvből+előadásból tanulva 2-est, mert van ilyen. A munkahely ugyanez, hogy ismerősök kellenek, akik javasolnak, hova érdemes, hova nem érdemes menni, mert rengeteg kimondatlan igazságot a sorok között olvasva meg mendemondákból lehet tudni, nem pedig amit hivatalosan közölnek magukról a cégek. Szóval akinek nincsenek kapcsolatai, nem érvényesül, hiába tette magát oda a tanulmányaihoz.
2019. aug. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
Utólag azt mondom, a tudásod mellett legalább ugyanannyit, ha nem többet ér az, ha a szociális életed, kommunikációd is rendben van.
2019. aug. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

ez nagyon relatív

én 14 éves korom óta foglalkozom 1 iránnyal amiben elég komoly céljaim vannak, igaz mellette van szociális életem is

2019. aug. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Nekem gimiben volt egy ilyen időszakom és talán nem olyan durván, de most van a másik.
2019. aug. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Késő van nekem, csak a kérdésre nem válaszoltam.


Szedintem nagyon káros.

A munka nem hallgat meg, nem bújik hozzád, nem mehetsz vele moziba, nem segít a bajban, nem lesz tőle gyereked/szül neked gyereket.


Az én esetem:

Az a baj, hogy én magamnak való vagyok, konkrétan emberből már az sok, hogy körülvesznek a munkatársaim. Plusz közel 30 évesen jöttem rá, mivel akarok foglalkozni és igen sokat tanulok.

Plusz nem súlyos, de a helyzetet nehezítő beilleszkedési problémáim vannak.

Ez a 3 dolog külön-külön is gyilkos.

2019. aug. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!