Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alkudozni egy üzletben nem...

Alkudozni egy üzletben nem azt sugallja hogy csóró vagyok?

Figyelt kérdés

Óraüzletben vagyok eladó. Elég gyakran kérdezik a vásárlók mikor vesznek egy órát hogy kapnak e kedvezményt. Először megkérdeztem a tulajdonost, azt mondta ez az órák ára és pont.


És hogy van kedvezmény ha vesz még egy órát most akkor abból 10%.


Személy szerint nekem ciki lenne alkudozni, mert azt érzem, hogy azt sugallja az alkudozás, hogy igazából nem tehetem meg hogy megvegyem az adott dolgot és próbálom kérlelni, hogy szánjon meg mert nincs elég pénzem.



2019. aug. 4. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Az akciók világában ez természetes.
2019. aug. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Alkudozni nem ciki, csak szerintem nem egy üzletben van helye ennek, hanem a piacon. Persze a leleményesebbek megpróbálják és ha bejön nekik, akkor pénzt spórolnak, ami jó, de én se tenném.
2019. aug. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Mitől alkudozás az, ha megkérdezik, hogy van-e rá kedvezmény??
2019. aug. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

# 3


Van aki tovább megy és alkudozni kezd. Egyébként amire van kedvezmény arra ki van írva az árcédulára.

2019. aug. 4. 13:17
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Amit felvázoltál, az nem alkudozás, hanem érdeklődés az esetleges akciókról. Alkudozásnak az számít, ha azt mondod, hogy ennyi és ennyi az ára, majd az illető elkezdi kérdezgetni, hogy nem tudnál-e lejjebb menni.


Amúgy ha én vennék órát, épp így rákérdeznék az akciókra, mivel ha van valami, és így tudok venni olcsóbban egy plusz órát a barátnőmnek, családtagomnak, akkor egy jó ajánlat esetén (mondjuk 20% az olcsóbbik órából) élnék a lehetőséggel.

2019. aug. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csinálják mindenhol. Nem csak a kevésbé jómódú emberek. Egyszer majdnem elájultam, mikor megkérdezte egy nő a létező legnagyobb luxusmárkát forgalmazó üzletben, hogy jár-e neki ajándék, ha már ennyit költött... nem jár egyébként, mert nem egy drogéria ez, ahol kapsz kicsi ingyenmintákat, vagy ilyesmi. A legolcsóbb tétel is 300€ de majd abból ajándékot fogunk adni, hogyne 😂 Szóval nem anyagi helyzet kérdése, mindenhol akad ilyen “én olyan szuper vagyok, hogy nekem minden ingyen jár, mert csak” típusú harácsoló.
2019. aug. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én Balatonon vagyok most eladó. Nekem is megvan a kezem nem lehet csak úgy alkudni, szerintem nem az a ciki ha normálisan megkérdezi hogy lehet kicsit faragni az árból, hanem az ha nem érti meg hogy nem, és nem fogja fel hogy e felől nem én döntöm... illetve az a ciki amikor pofátlanok, bunkók. Múltkor volt aki megkérdezte hogy lehet e 3000 ft helyett 2500 (3500 ft volt a termék és a vásárló is tudta mert megnézte) .

Nem ciki, mert a főnököm nekem is megengedte, hogy pl 2 ruha vásárlás esetén lehet 1000 ft kedvezmény ha alkudoznak, de az ciki amikor az eladóval kattognak...

2019. aug. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
#6 tőlem, amikor megkérdezték hogy jár e ajándék, mert vásároltak, annyit valaszoltam: persze a zacskó ingyen jár minden vásárláskor
2019. aug. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
#7es volt, akartam írni megvan közbe a kezem * 🙂
2019. aug. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

meg fogsz lepődni, de a luxus termékek világában teljesen megszokottak az "egyedi kedvezmények", értsd alku.


Óra, ékszer boltban is simán működik. Gyakran rá sem kell kérdezni, ha látják, hogy komoly vevő vagy, akkor eleve az eladó mondja, hogy tud ajánlani kedvezményt.

2019. aug. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!