Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A (külhoni) csángó lányok...

A (külhoni) csángó lányok között milyen arányban vannak szépek? Illetve személyiségük milyen? Voltatok már Erdélyben, vagy Moldáviában közöttük? Vagy ismertek valakit, aki találkozott már kint velük?

Figyelt kérdés
2019. aug. 6. 13:12
 1/2 A kérdező kommentje:
Moldvát szerettem volna írni.
2019. aug. 6. 13:12
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legalább olyan arányban vannak szépek közöttük, mint a magyarországi magyar lányok között.

A személyiségük: mivel szegény és elzárt terület, a hagyományos értékrend nagyon erősen jelen van, még erősebben, mint az erdélyi falvakban. Tehát fontos nekik a családi, rokoni kapcsolat, erős a szülők, nagyszülők és általában az idősek iránti tisztelet. Jó eséllyel foghatsz ki közülük szolgálatkész, hites urát zokszó nélkül szolgáló lányt. De természetesen ez a nagy átlag, mindig a konkrét személyt kell nézni.

Amúgy én személyesen nem ismerek csángó magyart, ill. nem jártam ott, szóval, ha valakinek személyes tapasztalata van, akkor inkább azt fogadd el, de szerintem nagyon mást ő se fog mondani.

2019. aug. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!