Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez hogyan lehetséges? (Erdély...

Ez hogyan lehetséges? (Erdély téma, többi lent)

Figyelt kérdés

Nemrég megismertem egy 17, ismétlem: 17 éves lányt, akitől már az is hihetetlen volt, hogy mennyire régiesen beszél, hát még választékosan is. Néha alig értem, mert használ 1-2 csángó tájszólást is. Aztán találkoztam a családjával, és döbbenten tapasztaltam, hogy senki nem beszél úgy, mint ő. Mindenki modernül, városiasan. A szobájába belépve majdhogynem kibökte a szememet a székely zászló, és egy csomó Erdéllyel kapcsolatos dolog volt ott.


Aztán a fejembe szállt, hogy biztosan csak divat/hobbi az egész, és megkíséreltem letesztelni a tudását történelem/ kultúra szempontjából, ami kár volt, mert mindennel képben van, és végül is én égtem be.


Ami a legdurvább: modorra, külsőre is kiköpött székely.+ Lány létére józan paraszti ésszel gondolkodik, és a fizikai munkát pártolja.


Hogyan lehetséges ez, ha Borsod megyében született, olyan családban, ahol senki nem ilyen? Az édesanyja elmondása szerint soha nem beszélt másképp, és soha nem is értették, hogy mi történik vele.


Van erre valami ésszerű magyarázat?



2017. szept. 19. 01:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A borsodi fehérek 35-40%-a tapasztalatok alapján natszocos, lehet ott tanulta meg a Nagy Magyarország gondolkodásmódot, majd ahogy Erdélybe költöztek, megmaradt a szokás és hű akar lenni a helyhez ahol van. Ez csak egy tipp, ne erre alapozz. Miért nem kérdezed meg?
2017. szept. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!